Україна

Регіони

Звернення Героя України Ігоря Гордійчука до Верховного Головнокомандувача України Володимира Зеленського

2021-04-13 22:05

На Центральному стадіоні міста Вишневого під Києвом, дотримуючись всіх карантинних вимог та обмежень, відбулись щорічні загальні збори керівників та капітанів футбольних команд Всеукраїнської футбольної Ліги учасників АТО/ООС – учасників єдиного в Україні Чемпіонату з футболу серед команд Ліги учасників АТО на КУБОК ГЕРОЇВ АТО вже 7-го сезону.

Незмінним організатором Чемпіонату з 2015 року сьомий рік поспіль є Федерація футболу учасників АТО під егідою Всеукраїнського об’єднання учасників АТО «УКРАЇНЦІ-РАЗОМ!». Ці змагання внесені до Єдиного календарного плану спортивних заходів України на 2021 рік.

Традиційно Збори розпочались з Державного Гімну України і вшануванням пам’яті загиблих воїнів в російсько-українській війні хвилиною мовчання. Все відбувалось в урочистій обстановці, а цього року головне – з дотримання всіх карантинних вимог та обмежень.

Вирішувались важливі організаційні питання проведення таких всеукраїнських змагань. Знаковою подією цьогорічних зборів було обрання Почесного Президента Федерації футболу учасників АТО та започаткування ще одного всеукраїнського турніру для учасників бойових дій – КУБКУ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ серед 64 з 98 команд Всеукраїнської футбольної Ліги учасників АТО/ООС, фінал якого має відбутись в День Незалежності України в Одесі на стадіоні Чорноморець.

Але гостро були обговорені і питання відсутності підтримки в проведенні всеукраїнських змагань з футболу серед захисників України з боку профільних Міністерства молоді та спорту України, Міністерства у справах ветеранів України і Української асоціації футболу, як профільної асоціації, якій Держава делегувала право розвивати футбол в Україні.

«Всеукраїнська футбольна Ліги учасників АТО/ООС – це не лише змагання з футболу серед ветеранів АТО/ООС, а і наймасштабніша програма реабілітації, основною метою яких є морально-психологічна, фізкультурно-спортивна реабілітація та адаптація бійців АТО/ООС до оточуючого суспільного середовища, які проводяться щотижнево з квітня по жовтень щорічно. Такі заходи, де залученні тисячі захисників України зі всіх силових структур і відомств та ветерани російсько-української війни є прикладом зміцнення обороноздатності нашої неньки-України зокрема. А ті бюрократи і чиновники, які саботують чи перешкоджають їх проведенню, прямим чином шкодять сектору безпеки і оборони та підривають обороноздатність України зсередини. Ми всі разом цього не дозволимо їм зробити!» – наголосив Герой України Гордійчук Ігор Володимирович, обраний одностайно загальними зборами Почесним Президентом Федерації футболу учасників АТО.

Також новообраний Почесний Президент Ігор Гордійчук як діючий Генерал-майор Збройних Сил України від ветеранської спільноти відкрито звернувся до Верховного Головнокомандувача Президента України Володимира Зеленського підтримати на державному рівні проведення таких змагань серед ветеранів АТО/ООС, вплинути на керівництво Міністерства оборони України, Міністерства молоді та спорту України і Міністерства у справах ветеранів України та забезпечити нарешті підтримку і з їхньої сторони. Адже допомоги від Держави в проведенні цих змагань за сім років російсько-української війни не було жодної.

Окреме звернення до Верховного Головнокомандувача стосувалось його рішучого реагування на бездіяльність керівництва Української асоціації футболу, яке відкрито саботує і відмовляється підтримувати розвиток футболу серед захисників України, єдина зі сторін Договору про співпрацю Міністерства у справах ветеранів України, Української асоціації футболу та Федерації футболу учасників АТО 2019 року відмовляється продовжувати його на 2021 рік.

Конкретизував проблематику президент Федерації футболу учасників АТО та Голова Правління Всеукраїнського об’єднання учасників АТО «Українці-Разом!» Руслан Руденко.

«Яскравим прикладом таких саботажників, зокрема в Українській асоціації футболу є перший віце-президент Вадим Костюченко та радник Президента УАФ Андрія Павелка Валентин Латипов, а в Міністерстві оборони України і Генеральному штабі Збройних Сил України, Юрій Фіногенов (начальник управління фізичної культури і спорту Міністерства оборони України) та Олексій Таран (генерал-майор, начальник Головного управління доктрин та підготовки Генерального штабу Збройних Сил України) відповідно. Ці особи роками тримаються зубами за свої посади і свідомо саботують наші змагання та перешкоджають приймати участь в них учасникам бойових дій Збройних Сил України, для яких є важливими ці заходи з точки зору, як морально-психологічної і фізкультурно-спортивної реабілітації та і соціальної адаптації після участі в зоні проведення ООС».

Ні що інше як, саботаж є нагдядний приклад невиконання ними рішення НГШ ЗСУ, коли 28 грудня 2020 року Начальник Генерального штабу Збройних Сил України затверджує Положення наших змагань і чітко дає команду генерал-майору Олексію Тарану ОРГАНІЗУВАТИ ВИКОНАННЯ (забезпечити внесення даних всеукраїнських змагань до Єдиного календарного плану спортивних заходів (плану бойової підготовки) ГШ ЗСУ на 2021 рік та забезпечити участь всіх заявлених команд від Збройних Сил України в Чемпіонаті по всій Україні), а він досі його не виконав, навпаки, спільно зі своїм таким самим колегою «паркетчиком» Юрієм Фіногеновим з МОУ створили ще більше бюрократичних перешкод для своїх же військовослужбовців учасників змагань від ЗСУ.

Те саме стосується і Вадима Костюченка та Валентина Латипова з УАФ, які свідомо саботують і перешкоджають продовженню Договору про співпрацю і розвиток футболу серед захисників України на 2021 рік між Мінветеранів, ФФУ АТО та УАФ. І так відбувається щороку з 2016 року! Адже без цього договору, зокрема неможливе призначення арбітражу на матчі Чемпіонату України Ліги учасників АТО (початок з 10 квітня) та Кубка Захисників України (початок з 17 квітня), цим по факту вони свідомо зривають наші змагання.

Наголошуємо, що наші всеукраїнські змагання підтримуються практично всіма керівниками силових структур та відомств України, відбуваються без глядачів з дотриманням всіх карантинних вимог та обмежень, а в країні не має заборони на проведення всеукраїнських змагань. Тому ми вбачаємо в таких діях цих бюрократів та чиновників свідомий саботаж і перешкоди для захисників України!

Від всієї нашої ветеранської спільноти окремо звертаємося до Головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака та Міністра оборони України Андрія Тарана жорстко відреагувати на такий саботаж, вплинути на своїх підлеглих, Олексія Тарана (генерал-майор, начальник Головного управління доктрин та підготовки Генерального штабу Збройних Сил України) і Юрія Фіногенова (начальник управління фізичної культури і спорту Міністерства оборони України) та провести аудит їхньої діяльності і перевірити взагалі їхню профнепридатність займаним посадам. Адже така бездіяльність та саботаж з їхньої сторони однозначно підриває авторитет ЗСУ та МОУ, а ще більше, в період війни з російським агресором, негативно впливає на морально-психологічний стан захисників України.

Від президента УАФ Андрія Павелка вимагаємо! Припинити системний саботаж і перешкоджання розвитку футболу серед захисників України, створені його підлеглими свідомо, першим віце-президентом Вадимом Костюченко та його радником Валентином Латиповим. Такі особи негідні бути в структурі національної асоціації футболу, якій держава делегувала право розвивати футбол в Україні. Ми розвиваємо футбол серед захисників України з 2015 року на високому рівні (Чемпіонат України з футболу серед команд Ліги учасників АТО та Кубок Героїв АТО з 2015 року, Кубок Об’єднаних Сил, СуперКубок Героїв АТО України, Чемпіонат Європи з футболу серед ветеранів та учасників бойових дій з 2019 року, Кубок Захисників України). Наші заходи вважаються наймасштабнішими за кількістю проведених матчів за сезон (більше тисячі за сезон) і кількістю залучених учасників бойових дій в Україні (більше трьох тисяч захисників України зі всіх силових структур та відомств і ветеранів російсько-української війни). Що це, як не розвиток футболу серед тисяч захисників України?! Якби не воїни АТО/ООС, то футболу взагалі не було б в Україні з 2014 року, чи для окремих керівників УАФ війна вже закінчилася?! Досить нам пустих обіцянок і щорічних інтриг від окремих керівників УАФ перед початком кожного нового сезону! Патріотичні гасла від керівництва УАФ мають підтверджуватися реальною безкорисною допомогою захисникам України, а не тільки завішуванням пустих стадіонів своїми банерами і «моральною підтримкою» в ЗМІ. Найкраще підтвердження свого ставлення до захисників України повинна бути підтримка таких змагань. Вимагаємо підписання/продовження Договору про співпрацю і розвиток футболу серед захисників України на 2021 рік між Мінветеранів, ФФУ АТО та УАФ. Адже УАФ єдина зі сторін Договору про співпрацю Міністерства у справах ветеранів України, Української асоціації футболу та Федерації футболу учасників АТО від 2019 року відмовляється продовжувати його на 2021 рік. Без цього договору, зокрема неможливе призначення арбітражу на матчі Чемпіонату України Ліги учасників АТО (початок з 10 квітня) та Кубка Захисників України (початок з 17 квітня), цим по факту свідомо зриваються наші змагання.

СЛАВА УКРАЇНІ!

ГЕРОЯМ СЛАВА!

football.ukrazom.org