Моніторинг
Аналітика
Правоохоронці відзвітують про хід справи президента ФФУ Павелка
Великий футбол – великі гроші. А там, де крутяться великі гроші, завжди знайде місце і корупція. Численні публікації про корупційні прояви, махінації та розкрадання коштів в Українській асоціації футболу спонукали нардепів та правоохоронців всерйоз взятися за головного футбольного функціонера Павелка.
Кирил ВОЛЬНИЙ
2019-12-17 11:20
Після виходу низки журналістських розслідувань, зокрема і матеріалу «Стоп корупції», Верховна Рада України ухвалила створення тимчасової слідчої комісії щодо можливих корупційних дій Андрія Павелка на посаді президента Української асоціації футболу.
Йдеться про махінації під час будівництва футбольних майданчиків зі штучним покриттям, на які щороку з бюджету виділялось 270 млн грн. Нагадаємо, що на той час Павелко одночасно очолював і Бюджетний комітет Верховної Ради.
Ця схема дозволила корупціонерам отримувати 270 млн грн з бюджету щорічно
За останній місяць ТСК збиралась вже двічі. На одне із засідань депутати запрошували й самого Андрія Павелка, та президент УАФ не прийшов – надіслав листа, в якому пояснив, що не може бути присутнім через важливий єврокубковий матч «Шахтаря», що того дня проходив у Харкові.
Натомість захищати позицію Павелка прийшов його адвокат та представники асоціації.
Про те, що це був зовсім не день Павелка, свідчить не тільки засідання ТСК та гучний програш «Шахтаря» з розгромним рахунком 0:3, а й те, що у цей день Окружний адміністративний суд міста Києва також засідав у справі, що стосується українського футболу та президента УАФ.
Окружний адмінсуд ухвалив рішення про те, що НАЗК має провести нову перевірку стосовно Андрія Павелка і визначити, чи справді його статки й спосіб життя відповідають офіційним доходам.
Фінальний звіт НАЗК має бути дуже цікавим, тож чекатимемо на нього та будемо уважно його читати. Сподіваємось, що ця перевірка буде дійсно прозорою.
За останні роки ГПУ та НАБУ відкрили загалом 6 справ, пов'язаних з УАФ та Павелком. За словами Анатолія Костюха, голови ТСК, нардепа від “СН”, головне завдання створеної комісії – у найкоротші терміни отримати конкретні результати у відкритих провадженнях. На наступне засідання члени ТСК запросили керівників правоохоронних органів для доповіді щодо проведеної оперативної роботи та стану розкриття справ.
Нагадаємо, на спортивні майданчики УЄФА виділяла 6 мільйонів євро щорічно у рамках соціальної програми «Хет-трик». Та Андрій Павелко на той час був не тільки футбольним функціонером, а й народним депутатом та головою бюджетного комітету – саме тому комерційна «донька» Федерації футболу, ТОВ «ФФУ Продакшн», почала отримувати ще й бюджетні гроші. Загалом вартість штучного покриття для футбольних полів була умисно завищена майже в півтора раза.