Моніторинг
Аналітика
ФК «Львів»: футбольна комета
Захар ФЕДОРАК, turnir.com.ua Футбольний клуб «Львів» зразка Юрія Кіндзерського став такою собі «вискочкою» в українському футболі. Нібито взявся невідомо звідки, а наробив шуму не лише у Львові, а й в Україні (чого лише варта перемога над «Шахтарем» у дебютному турі у вищій лізі). У Львові ж він змусив дещо посунутися «Карпати» і поділитися з ним частиною вболівальників.
turnir.com.ua
2009-09-26 06:10
Утім не виключено, що вже незабаром «Львів» так само динамічно, як з’явився на футбольній мапі України, з неї і зникне.
«Карпати» vs ФК «Львів»
Хотілося б у підзаголовку замість «vs» (проти) вжити «і», однак, на жаль, не можна цього зробити, адже між двома львівськими клубами – ФК «Карпати» та ФК «Львів» – спостерігаємо жорстке протистояння, а не співіснування, не говорячи вже про співпрацю.
Коли ФК «Львів» вийшов у вищу лігу, багато львів’ян безмежно втішилися, адже тепер «елітний» футбол у Львові можна буде бачити щотижня, а не вдвічі рідше. Хоча з досвіду інших міст було розуміло, що дві команди з одного міста у «вишці» означає як мінімум загнивання і пониження у класі однієї з них (Запоріжжя – «Металург» і «Торпедо», Харків – «Металіст» і ФК «Харків).
І хоча львівський Болівар двох таки не витримав, втім про загнивання ФК «Львів» поки що говорити зарано. Адже завдяки участі у вищій лізі «городяни» здобули собі вболівальників. І, як не парадоксально, відбулося це завдяки «Карпатам».
По-перше, тому, що ФК «Львів» (мабуть, через свою молодіть) сприймався вболівальниками як такий собі взірець вже призабутого «романтичного футболу», де немає великих грошей, але є велике бажання, де немає зірок, але є перспективна молодь, де немає досвідченого, але є амбітний тренер. У сучасних «Карпатах» багатьом вболівальникам не до вподоби, що біля керма клубу стоїть одіозний Петро Димінський, для якого, на їхню думку, «Карпати» – лише інструмент для досягнення бізнесових цілей. Але оскільки не було вибору, вболівати доводилося за «Карпати». Аж тут вибір з’явився…
По-друге, посприяли цьому «Карпати» вже під час сезону позиціюванням щодо «городян». «Карпати» поводилися так, як доволі часто поводиться мала дитина, що була єдиною в сім’ї, аж тут з’являється братик чи сестричка, на якого переключається увага. Такі собі ревнощі, які штовхають на неадекватні вчинки. А таких з боку «Карпат» у стосунку до «Львова» було чимало. Як наслідок – відтік вболівальників від «Карпат» до «Львова». Ну, а апогеєм став всім відомий матч за виживання у вищій лізі для ФК «Львів». Тоді «Карпати» зробили все, аби не дати «Львову» залишитися у «вишці», а після фінального свистка тріумфували так, неначе перемогли не в матчі чемпіонату України, який для них нічого не вирішував, а у фіналі Ліги чемпіонів.
«Романтики» як і не було
Та, зрештою, це справа і право «Карпат» – вирішувати, в яких іграх лягати кістьми, а в яких грати однією ногою. У футбольної команди «Львів» інше завдання – повернутися вже не у вищу, а у Прем’єр-лігу. Та, на жаль, поки що не видно, як «городяни» це зможуть зробити. Мушу констатувати, що, окрім здобуття вболівальників, сезон у вищій лізі у всьому решта не пішов «Львову» на користь. Таке враження, що і керівництво клубу, і футболісти впіймали зірочку. Єдиний, мабуть, кого ця хвороба тоді не зачепила, був головний тренер Сергій Ковалець, який вирішив просто піти. Після цього у ФК «Львів» почалася тренерська «текучка». Так, Юрій Беньо, який змінив Ковальця пропрацював у команді лише 50 днів. Йому на зміну прийшов Ігор Яворський, який, як стверджують люди з оточення клубу, поки що дуже важко знаходить спільну мову з футболістами. А отже, навряд чи надовго затримається в команді.
Дивує позиція президента клубу Юрія Кіндзерського не лише щодо тренерських призначень, а й загалом щодо кадрової політики. Я маю на увазі, зокрема, таємничий перехід одного з лідерів команди Федорчука в «Арсенал». Цьому може бути два пояснення: або Кіндзреський погнався за «довгим рублем», або ФК «Львів» відмовився від ідеї виходу у Прем’єр-лігу. Або ж і те й те. Та навіть якщо «городяни» все ще думають про підвищення у класі, зробити їм це буде нелегко. Особливо, якщо така незрозуміла політика керівництва продовжуватиметься і надалі. Адже команда зараз втратила своє обличчя: немає гри, немає стабільного результату, немає атмосфери врешті-решт. І, як наслідок, починають зникати вболівальники.
Княжий «Верес» замість княжого «Львова»?
А можливо, справа зовсім в іншому? Можливо, Кіндзерському просто став нецікавий Львів (чи «Львів») як плацдарм для футбольних експериментів? Навіть попри те, що міська рада уже передала в оренду пану Юрію (чи то пак ФК «Львів») стадіон «Сокіл». У такому разі правими виявляться ті, хто стверджував, що сучасний ФК «Львів» – це штучне утворення, цілі якого далекі від футбольних, а сам Кіндзерський нічим не кращий від Димінського.
На такі думки наштовхує інформація, яка циркулювала спортивним середовищем вже кілька тижнів, але офіційне підтвердження отримала лише 21 вересня, про те, що страхова компанія «Княжа» (головою правління якої є Юрій Кіндзерський) взяла на себе тягар фінансування призабутого рівненського футбольного клубу «Верес» у межах півмільйона гривень. Це для клубу другої ліги є більш ніж пристойним вливанням. І хоча Кіндзерський заперечує купівлю «Вересу» («Західна дирекція страхової компанії «Княжа», яка базується у Рівному, надала лише спонсорську допомогу «Вересу», оскільки в цього футбольного клубу виникли фінансові проблеми», – заявив він в коментарі www.turnir.com.ua).
Та якби це не називали: купівля клубу чи спонсорська допомога, факт залишається фактом: Кіндзерський вкладає гроші (і немалі гроші) у рівненський клуб, який пасе задніх у другій лізі, при тому, що півроку тому припинили існування ФК «Княжа» та ФК «Княжа-2», президентом яких був Кіндзерський і які виступали у першій і другій лігах відповідно. Для чого йому це, тим більше, зважаючи на те, що переважна більшість страхових компаній зараз переживає далеко не найкращі часи? Не виключено, що відповідь на це запитання ми отримаємо вже незабаром. Наприклад, під час одного із засідань рівненської міської ради, де розглядатимуться питання відчуження майна чи землі.
turnir.com.ua