Персони

Інтерв'ю

Калитвинцев: «Спочатку – оборона»

Роман ШАХРАЙ, «Країна» Дві останні товариські зустрічі футбольна збірна України провела під керівництвом нового головного тренера – Юрія Калитвинцева. Наші зіграли внічию з Польщею 1:1 та перемогли національну команду Чилі 2:1. Після цих поєдинків Юрій Миколайович узяв паузу в спілкуванні з пресою. Пояснив, що йому потрібно осмислити матчі.

2010-09-28 09:30

Але через 10 днів після гри з Чилі, як і пообіцяв, відповів на запитання кореспондента. – Якість гри українців після матчу з Польщею розкритикували журналісти й уболівальники. Як ви це сприйняли? – Нормально. Заслужена критика. Така гра в обороні неприпустима.

– За командні дії несе відповідальність тренер, але вам дорікали мало. Це здивувало? – Справді, винен. Усе-таки не перший день у збірній, почав працювати ще в лютому помічником Мирона Маркевича. Але суворо засуджувати не стали, і я ціную такі настрої уболівальників.

– Президент Федерації футболу Григорій Суркіс порівняв вас із Хосепом Гвардіолою, головним тренером «Барселони». – Байдужий до таких порівнянь. У кожного свій шлях, тому не беру до уваги аналогії.

– У матчі з Польщею ви задіяли центральних оборонців Тараса Михалика та Євгена Хачеріді. Обидва представляють київське «Динамо» – клуб, який сьогодні демонструє посередні результати. Це впливає на гру збірної? – Сподіваюся, «Динамо» виправить ситуацію. Не знаю теперішнього психологічного стану киян. Розмовляти про це можна буде після наступного збору національної команди.

– Із чого почали роботу в збірній? – Від малого – до великого. Спочатку треба поставити гру в обороні, потім півзахист, тоді напад. Усе це напрацьовуватиметься з часом.

– Маркевич використовував Олега Гусєва як правого оборонця, а ви ставите його в півзахист. Були непорозуміння з Мироном Богдановичем стосовно цього футболіста? – Жодних. На той момент ми хотіли перевірити Олега в обороні. Він показав, що там можна на нього розраховувати. Я пересунув Гусєва ближче до нападу, бо його прилучення до атак із глибини не настільки продуктивні.

– Новачок збірної Олег Краснопьоров використав свій шанс? – Він залишається серед кандидатів до збірної. Дивитимемося його наступні матчі за команду.

– Алієв має величезний потенціал, якось сказали ви. На рівні кого за здібностями може грати Олександр -Снейдера, Хаві, Пірло, Лемпарда? – Це гравці світової величини. В Алієва задатки саме такі. Але це ще нічого не означає – їх треба розкрити. Не кожному це вдається. Думаю, Юрій Сьомій, клубний наставник футболіста, і наш тренерський штаб зроблять усе, щоб допомогти йому в цьому.

– Калитвинцев-футболіст прекрасно виконував штрафні. Алієву вони також удаються. Ділитеся секретом пробиття «стандартів»? – Олександр сам із ким хочеш може поділитися. Від нього чекають класних дій як диспетчера й можуть заплющити очі на недосконалу гру у відборі.

– Під диспетчера треба певна схема -1-4-2-3-1, скажімо. 1-4-4-2 не гратимеш, бо за неї тримати розігруючого – це розкіш. Це довів «Ювентус», позбавившись від Дієго та Джовінко. – Чистий диспетчер – не той рівень, який нас цікавить. Тому Алієву треба навчитися відбирати м'ячі й перекривати зони під час розвитку атак суперника. У схеми заглиблюватися не буду: 1-4-4-2 може перетворюватися на 1-4-5-1, коли один із футболістів опускатиметься глибше. Суть не в схемі, а в тому, що той чи інший спортсмен може робити на полі, коли його команда обороняється чи атакує.

– МатчізЧилівизналикращим, ніжізПольщею. Вінбувтакимувсіхкомпонентахгри? – Із поляками виглядали гірше нікуди. Із Чилі були агресивними в атаці, але погано контролювали м'яч. Зате оборона діяла без грубих промахів.

– Сильно відіграла пара.форвардів Шевченко – Девіч. Ви знайшли оптимальний варіант в атаці? – Задоволений обома, Андрій і Марко доповнювали один одного. Але, на мою думку, у цій ланці маємо кадрові резерви.

– Шевченковінезабаромвиповниться 34. Цевастурбує? – Мене – ні. Можливо, Андрія. Він сам краще відчуває та оцінює свій стан.

– Проблема Тимощука – у відсутності ігрової практики в команді чи в тому, що він не молодшає? – Тільки перший чинник. Це дуже велика проблема – для нього та збірної. Анатолій це розуміє. Ви бачили його очі після матчу «Баварія» -»Рома»? Повна пригніченість. Він відчуває в собі сили грати на цьому рівні, а на поле не випускають.

– Товариську зустріч проти Чилі збірна України проводила в Києві. 16-тисячний стадіон імені Валерія Лобановського не був заповнений. Футболісти на це скаржилися. Але 8 жовтня Канаду знову прийматимемо в столиці. – Канадці хочуть грати в Києві, бо це – найзручніший транспортний вузол України.

– Чилійці та голландці виставили проти нашої збірної резервний склад. Модель гри була незмінною, але того ж Сіма де Йонга не порівняєш із Веслі Снейдером. – Кожен тренер має право привезти той склад, який вважає за потрібне. Крім того, упевнений, що ми обіграли би голландців, якби ті приїхали основним складом. Завдяки мотивації та повному стадіону.

– Ми можемо «вистрелити» на Євро-2012. Можливо навіть, як Греція шість років тому, – виграти континентальну першість. Але Греція відчутно здала позиції після того. Як уникнути цього? – Зберегти команду зразка Євро-2012, точково вводити молодих футболістів. Багато залежатиме від комплектації клубних команд.

photo

Віктор Дикий: «На війні шукав старлінк, щоб подивитися матчі сина за «Динамо»

У матчі останнього, 30-го, туру чемпіонату України сезону-2024/25 «Динамо» – «Колос» першого символічного удару по м’ячу завдавав ветеран Віктор Дикий. Він служив командиром відділення у батальйоні «Донбас», отримав поранення у Луганській області, у лісах під Кремінною у 2022 році, втративши обидві ноги. Віктор Миколайович є срібним і бронзовим призером Ігор Нескорених у Канаді 2025 року, де виборов срібло у бігових лижах та бронзу у командному виді спорту з волейболу сидячи. Зараз він серйозно займається баскетболом на кріслах колісних, біговими лижами та парахокеєм. А ще він – батько захисника «Динамо» U19 Дениса Дикого. Про життєвий та військовий шлях, захоплення футболом та сина-динамівця ми поговорили з Віктором Миколайовичем в інтерв’ю.

2025-06-01 11:00