Єврo-2012

Міста

Злітна смуга «Донецька»

Олена ВАСІНА, Укрінформ Голова Донецької обласної ради Анатолій Близнюк провів виїзну нараду в Донецькому аеропорту, учасники якої ознайомилися з ходом будівельних робіт і обговорили питання реконструкції старої і будівництва нової злітної смуги. Нова ЗПС, що споруджується фахівцями компанії «Альтком», зможе приймати будь-які літаки без обмежень у вазі.

2008-11-14 06:30

– Відкрийте карту Європи, і ви обов'язково побачите позначені на ній міста, наприклад Мюнхен, від яких тягнуться червоні лінії повітряних маршрутів, – розказує Анатолій Близнюк. – З однієї точки можуть виходити сотні маршрутів. Ми запланували будівництво чотирьохкілометрової смуги, яка забезпечить прийом будь-яких типів літаків. Саме така довжина дозволить важким завантаженим літакам сідати і злітати тут. Якщо ви подивитеся на розташування Донецька, то зрозумієте: наше місто може стати тим самим Мюнхеном, що забезпечуватиме транспортні потоки на Захід і в Азію. Повірте, Донецьк буде так само запитаний, як Мюнхен. Наша ідеологія стратегічного планування – це те, що працює не на кризу, а допомагає не допускати цих криз і виходити з них гідно».

Злітна смуга Міжнародного аеропорту «Донецьк» споруджується фахівцями компанії «Альтком». Нова ЗПС зможе приймати будь-які літаки без обмежень у вазі. На будівництві працює мобільний бетонний комплекс, який має чотири установки продуктивністю 150 кубометрів бетону на годину. Введені в експлуатацію найбільші в Україні 500–тонні ємкості для зберігання цементу. Підключені додаткові компресори для перекачування цементу. Роботи на стратегічному національному об'єкті – злітно-посадковій смузі міжнародного аеропорту Донецьк, ведуться цілодобово. Будівництво йде за графіком і до кінця року будуть освоєні кошти, виділені на 2008 рік. У листопаді буде закінчено бетонування злітно-посадкової смуги. «Альтком» використовує нову техніку і світові передові технології, котрі не мають аналогів в Україні.

На сьогодні освоєно 300 мільйонів гривень, використано понад 80 тисяч кубів бетону. На будівництві задіяні 38 одиниць землерийної техніки, близько 100 одиниць вантажних автомобілів, приблизно 350-400 робітників. Це буде одна з найкращих злітно-посадкових смуг України. Голова обласної ради також зазначив, що після здачі злітно-посадкової смуги аеропорт освоюватиме нові напрями польотів. «Найближчим часом буде проведений конкурс на здачу в оренду аеровокзального комплексу для того, щоб до 2012 року був і аеровокзальный комплекс завершений. Це буде сучасний європейський аеропорт. І все тут буде зроблене за останнім словом техніки», – сказав Анатолій Близнюк.

Довідка. Генеральним планом модернізації аеропорту «Донецьк» передбачено спорудження нової злітно-посадкової смуги (4000 на 60 метрів). Кількість місць стоянок для літаків – 60. Також заплановане будівництво нового пасажирського термінала пропускною спроможністю 1000 пасажирів на годину з відповідною інфраструктурою (закритий паркінг на 600 машино-місць і відкритий на 1200 машино-місць) і реконструкція існуючого термінала до пропускної спроможності 600 пасажирів на годину.

Фінансово-промислова група «АЛЬТКОМ» є взаємопов'язаним рядом підприємств, які включають у себе весь спектр робіт від видобутку, виготовлення і переробки сировини і матеріалів до закінчених етапів з досліджень, проектування, будівництва об'єктів енергетики, промисловості і цивільного будівництва, а також будівництва автошляхів будь-якої категорії складності. Група представлена в 12 областях України. У «Альткома» найбільший високотехнологічний парк автомобільної, будівельної і дорожньо-будівельної техніки в Донецькому регіоні.

ФПГ «Альтком» включає в себе ряд підприємств. Це такі компанії як «Альтком-Керам», «Альтком-Нерудпром», «Альтком-Стоун», «Альтком-Бетон», «Альтком Інвест-буд», «Альтком-Трансмеханізація», «Альтцем» і «Шляхове будівництво «Альтком».