Персони

Інтерв'ю

Мариновський: «Такі питання вирішує Конгрес ФФУ»

Голова Комітету ФФУ з етики та чесної гри Володимир Мариновський обґрунтовує нелегітимність того, що сталося у вівторок.

«Український футбол»

2014-04-11 12:16

– Двома основними порушеннями, допущеними Комітетом із етики та чесної гри (далі – КЕЧГ. – О.Н.), є те, що на його засіданні не був присутній керівник, а також перший віце-президент ФФУ, з яким проведення подібного засідання має бути узгод­жене. Я все можу зрозуміти, трапляються різні форс-мажори – хвороба, наприклад, але поки я живий-здоровий, засідання КЕЧГ не могло проводитися, наголошую на цьому. Я не давав добро на подібні посиденьки.

Чому це відбулося? Як ви пам’ятаєте, на останньому Виконкомі ФФУ різні сторони домовилися про перемир’я, зумовлене тим, що незабаром у нас почнеться аудит, який повинен показати певні речі. Та більше того – нині в нас непроста ситуація, нам працювати треба. Однак, не склалося… Тому й вирішив дехто провести смішне засідання КЕЧГ, де на порядку денному було два питання: про висловлювання першого віце-президента ФФУ Анатолія Попова плюс «різне».

Причому перед цим не було жодних офіційних заяв, повідомлень про організацію засідання КЕЧГ. Жодного звернення ні до мене, ні до мого секретаріату – та досі не надійшло бодай якогось папірця (розмову записано у середу. – О.Н.), не кажучи вже про те, що нічого подібного у вівторок не було.

Ось і вийшло, що провів засідання Комітету мій перший заступник, який мав на те право тільки у випадку, коли певні обставини завадили би мені зайнятися відповідною справою. І ось ухвалили рішення стосовно Попова, а наприкінці, «на закуску», – ще й по мені.

… Зрозумійте, я свого особистого інтересу не маю й не захищаю. Просто сьогодні у ФФУ диктатура, а ті, хто з нею не погоджуються, отримують на горіхи. Ось я на виконкомах завжди голосую так, як вважаю за потрібне, однак багатьом це не подобається. Відтак трапляються такі кумедні речі: наприклад, це не відповідає жодним статутним нормам Федерації, коли на засіданні, де розглядається питання конкретних людей (в даному випадку – Попова та мене), цих людей немає, вони суто фізично не присутні!

Найгірше в тому, що трапилося: таким чином повністю нівелюється значення КЕЧГ. Якщо всім відомо, що тут усі рішення ухвалюються за дзвінком однієї людини, то навіщо сюди звертатися? Тобто тепер я не уявляю, як найближчим часом ми працюватимемо.

Хоча… Якщо подумати, цей Комітет, попри те, що я в ньому головую, від самого початку був не моїм: я зразу запропонував список людей, яких хотів бачити під моїм керівництвом, там, до речі, були двоє журналістів – Бондаренко та Сай, однак більшість осіб у списку не задовольнила Конькова та колишнього першого віце-президента ФФУ Стороженка, тож їх усіх викреслили. Я переконаний, що в нашій організації представники ЗМІ мусять бути.

Найбільший парадокс у тому, що навіть у випадку, коли би засідання КЕЧГ відбулося би за всіма правилами, рішення, які були ухвалені у вівторок, нічого не значили б, адже питання зняття з посад першого віце-президента та віце-президентів може вирішувати тільки Конгрес ФФУ – навіть у Виконкому таких повноважень немає!

Тоді виникає запитання: навіщо все це було зроблено? Гадаю, для психологічного ефекту – просто налякати, показати, хто в домі господар, і що очікує того, хто «рипається».

Найближчим часом, безумовно, тема отримає продовження: десь до літа відбудеться черговий Виконком, де ми все розглянемо. Ось наприкінці квітня почнеться обіцяний аудит ФФУ, за підсумком якого ми й зберемося, де, поміж усім іншим, торкнемося теми нелегального засідання КЕЧГ, що відбулося у вівторок.

ПРО ЩО ЙДЕТЬСЯ

Нагадаємо, у вівторок, 8 квітня, відбулося засідання Комітету з етики та чесної гри, де «ухвалили рішення» про відсторонення від займаних посад двох високопосадовців ФФУ

ЩО ЦЕ БУЛО?

Необізнаний у тонкощах політичної гри читач, зачувши, що один із органів Федерації вирішив поставити під сумнів доцільність роботи її першого віце-президента Анатолія Попова та «просто» віце-президента Володимира Мариновського, міг подумати, що в нашому футболі затіюється щось серйозне. Утім, коли слідувати суті справи, легко дійти висновку: те засідання, яке мало місце у вів­торок, є не більше, ніж фарс.

Щоби не забирати у читача дорогоцінний час коментарями багатьох зацікавлених осіб, «УФ» вирішив зосередитися на тому, що найкраще відображає суть справи, а саме – на документах. Тобто ви розумієте, одна справа – думки-тези-висловлювання, їх може бути безліч, а ось офіційний папірець – він один такий, із ним не дуже-то й посперечаєшся.

Отож, якщо стисло: на вівторковому засіданні Комітету етики та чесної гри були порушені щонайменше 15 його Положень (іншими словами – норми статуту, регламенту)!!!

ФАКТИ, ФАКТИ…

По черзі.

Стаття 8. Керівництво та функціональна організація діяльності Комітету.

Параграф 8.5. Проведення заходів Комітету погоджується з першим віце-президентом ФФУ, на якого покладено координацію та контроль за діяльністю Комітету, та виконавчого директора. Не погодили…

Стаття 11. Повноваження голови

Відповідно до цього нормативного акту (підпараграфи 11.1.1–11.1.8), голова Комітету етики та чесної гри:

особисто керує роботою Комітету та головує на його засіданнях. Не керував, не головував…
визначає та розподіляє обов’язки кожного члена Комітету;
надає виконавчому директору пропозиції щодо змін у складі Комітету;
приймає рішення щодо проведення засідань. Не приймав…
пропонує порядок денний; інформує першого віце-президента, на якого покладена координація та контроль за діяльністю Комітету, та виконавчого директора про діяльність Комітету.  Не пропонував…

Стаття 12. Повноваження першого заступника та заступників

Тут (підпараграфи 12.1.1–11.1.6) ідеться про те, що перший заступник Комітету з етики та чесної гри не має права ухвалювати жодного рішення без погодження зі своїм безпосереднім керівником. Це взагалі проігнорували…

Стаття 14. Стандарти мінімальної процедури

Параграф 14.2. Комітет зобов’язаний забезпечити рівні умови (іншими словами – у вівторок, окрім усього іншого, мали вислухати позиції Попова та Мариновського, а без них засідання не мало проводитися);

Параграф 14.4. Комітет зобов’язаний забезпечити право бути почутим (те ж саме);

Стаття 18. Порядок денний діловодства

Параграф 18.1. Проект порядку денного засідання та проект рішення завчасно надаються для ознайомлення членам Комітету та першому віце-президенту ФФУ, на якого покладено координацію та контроль за діяльністю Комітету. Також проігноровано…

ІЩЕ ФАКТИ

Окрім Статуту Комітету етики та чесної гри, є ще цікавий документ: наказ № 2-к/о президента ФФУ Анатолія Конькова від 24.04.2013, де йдеться про розподіл повноважень між ним і першим віце-президентом Федерації Анатолієм Поповим.

Тут чітко розписано, хто за що відповідає. Пов­новаження Конькова розписані в першому параграфі, відповідальні ділянки Попова розкриває другий. Так ось, у другому чітко написано, що саме перший віце-президент ФФУ займається Комітетом етики та чесної гри.

Ось так.

ВИСНОВОК

… Ну, так що – є запитання? То навіщо це було зроблено, з якою метою? Мабуть, є тут щось схоже із принципами діяльності нашої попередньої влади: за ширмою незаконності провести свої справи, а громадськості, необізнаній і «темній», усе подати під вигідним комусь кутом. Інакшого пояснення не бачу.

Ukrfootball.ua