Персони

Інтерв'ю

Макаров: «Не хотілося б руйнувати структуру змагань»

Днями ПФЛ презентувала власне бачення реформи професіонального футболу. Президент ПФЛ Сергій Макаров розповів про позицію Ліги в запропонованій ФФУ реформі, власне бачення і назвав три головних пріоритети.

2017-11-01 13:00

– Розуміємо, що український футбол потребує реформування, – підкреслив Сергій Дмитрович. – В нашому футбольному господарстві не все так добре. Не зовсім зрозуміло, навіщо цією реформою знищувати організацію, яка справляється зі своїми обов’язками більше ніж 20 років. Йдеться про ПФЛ. Порадилися з клубами та розробили власне бачення змін, зробили презентацію для клубів та всього футбольного товариства.

Централізація телеправ

– Наша концепція тримається на трьох китах. Іншими словами, взяли за основу три проблемні напрями, які потребують реформування. Перша проблема – клуби слабкі, роз’єднані. Необхідно зробити те, чого не зробили за всю історію українського футболу. Тільки Кіпр, Португалія та Україна не мають централізованого розподілу прав на трансляцію змагань. Потрібно передати права на показ матчів від федерації до ліги, а не до клубів. Треба переходити до принципу централізованого маркетингу. Я не наголошую, що це дасть можливість зразу відродити професіональний футбол, але це той шлях, яким йде Європа.

Процедура атестації

– Говорять, що ми розширяємо лігу і маємо на меті не якість змагань, а кількість учасників. Згодні переходити до якості змагань. Хоча нас ніхто не може звинувачити в тому, що ми ніколи не піднімали питання якості. Це питання в компетенції ФФУ, адже ліцензії клубам видає атестаційний комітет. Саме цей комітет має змогу навести порядок в процедурі ліцензування клубів. Атестаційний комітет має змогу не видавати атестат клубам, які не дотримуються регламентних норм. Не треба нічого руйнувати. Необхідно в межах чинного регламенту проводити атестацію учасників змагань, з усією відповідальністю підходячи до цієї процедури.

Єдиний формат змагань

– Третя наша проблема – нестабільність змагань. Говорять, що формати чемпіонатів змінюються кожен рік. Нами був проведений невеликий аналіз, внаслідок якого з'ясували, що за останні три-чотири сезони, жодне зі Всеукраїнських змагань, починаючи від Прем’єр-Ліги і закінчуючи аматорським чемпіонатом, не проводилися за стабільною формулою.

Пропонуємо взяти приклад з УЄФА, яка на три сезони фіксує формат єврокубків. Необхідно на рівні ФФУ прописати єдиний формат турнірів на три–чотири роки. Таким чином, всі знатимуть, що найближчі сезони формат не буде змінюватися. Таке нововведення дасть можливість подолати нестабільність. Вважаю, що так буде краще клубам, уболівальникам, організаторам.

Чемпіонат U-21

– Не хотілося б руйнувати структуру змагань. На наш погляд необхідно залишити організації, які зараз проводять турніри. Та ж ПФЛ налічує більш як 20 років історії. Я б пропонував розглянути зміни у молодіжних чемпіонатах. Вважаємо, що потрібно обговорити питання доцільності проведення турніру U-21. Деякі клуби задоволені цими змаганнями, інші вказують на відсутність спортивного принципу. Пропонуємо не проводити окремо турнір U-21.

Ті клуби, в яких є проблеми з фінансами, зможуть зекономити кошти, інші – заявити свій «дубль» у Другу лігу. Це дозволить розвиватися молодим футболістам, граючи в якісному турнірі та вирішувати завдання виходу до Першої ліги. Всі ці заходи мають на меті підвищити інтерес до змагань і зробити їх більш конкурентоспроможними.

Об’єднання турнірів

– Скажімо, у Німеччині, Франції, Іспанії топ-дивізіон та другий за силою чемпіонат об’єднані в одну організацію. Робоча група обговорює це питання. Наскільки нам відомо, Прем’єр-ліга не бачить сенсу в такому об’єднані. На останньому засіданні виникла ідея, що Перша та Прем’єр-Ліга функціонують окремо, а Друга ліга зливається з аматорами, утворюючи Національну футбольну лігу. З цього приводу виникає багато запитань.

Звичайно, для Першої ліги було б цікаво підвищити свій статус внаслідок злиття з Прем’єр-лігою, отримувати частину прибутків від комерційної діяльності, телебачення, спонсорів, частину доходів від платежів солідарності УЄФА. Але Прем’єр-ліга поки що не проявляє ентузіазму в цьому питанні.

pfl.ua