Чорноморець – Динамо 0:3. Україна, 11-й тур. Звіт

В Одесі «Динамо» не мало проблем з аутсайдером чемпіонату. Голи Циганкова, Буяльського та Ваната забезпечили перемогу.

2022-11-06 17:21

Матч 11-го туру УПЛ проти одеського «Чорноморця» був виїзним для київського «Динамо». Київська команда провела його в Одесі на стадіоні «Чорноморець». Перед поєдинком «Динамо» перебувало на дев’ятій сходинці у турнірній таблиці, а «Чорноморець» – на останній, 16-й. Обидві команди не зовсім вдало розпочали чемпіонат, тож з приводу того хто переможе у цьому поєдинку, зберігалася інтрига.

Гра склалася вдало для підопічних Мірчі Луческу і завершилася впевненою перемогою з рахунком 3:0. У першому таймі з пенальті відзначився Циганков, на початку другого – Буяльський, а наприкінці поєдинку – Ванат теж з пенальті.

Команди розпочали гру не надто швидко, територіальною перевагою одразу заволоділи динамівці і почали чинити тиск на суперника. Тож не дивно, що основні події розгорталися на чужій половині поля, але без небезпечних моментів. Варто відзначити хіба що два удари Циганкова – один у руки Непогодова, а інший – поруч зі стійкою. «Чорноморець» відповів хорошим ударом Брагару у дальній кут, але він трохи не докрутив м’яч, і вийшло неточно. Нагоду відзначитися мав Ванат, але з його ударом низом впорався воротар.

Ближче до середини тайму суперники почали грати у більш відкритий футбол, відповідаючи атакою на атаку. Той же Ванат не влучив по м’ячу із вигідної позиції. А ще через хвилину Селін порушив правила проти Циганкова у власному штрафному майданчику, і арбітр призначив пенальті. Одинадцятиметровий удар чітко реалізував сам постраждалий, спрямувавши м’яч повз воротаря. Одразу після цього кияни могли подвоїти перевагу, коли на дальній удар наважився Сидорчук, але м’яч пролетів повз каркас воріт.

У відповідь небезпечного удару після флангової передачі завдав головою Гладкий – вище. До свистка на перерву більше особливо гострих моментів команди не створили. Можна відзначити хіба що неточний удар Кабаєва здалеку та подачу Політила справа, з якою впорався Нещерет.

Щойно розпочався другий тайм, як динамівці забили другий м’яч. Буяльський обігрався із Циганковим на вході до штрафного майданчика і вразив дальній кут воріт. Одразу кияни ледь не відзначилися знову, але Ваната, який опинився на ударній позиції, на мить випередив Непогодов, накривши м’яч. Виручив воротар одеситів і у наступному моменті, коли удару завдавав Циганков, якому асистував Лонвейк.

Перевага киян була відчутною, тож не дивно, що моменти біля воріт господарів виникали регулярно. Лонвейк, Сидорчук, Гармаш – ось далеко не повний список гравців, які могли відзначитися, але їх або підводила реалізація, або вдало грав Непогодов. Близьким до того, аби забити, був Сирота, який замикав передачу Циганкова зі стандарту, але воротар «Чорноморця» знову не дрімав.

Ближче до завершення матчу кияни віддали ініціативу супернику, і темп гри дещо знизився. Більше володіти м’ячем почали суперники, але робили це переважно на власній половині поля. Ситуація загострилася вже у компенсований час, коли Білий у власному штрафному майданчику порушив правила проти Ваната, і арбітр призначив ще один пенальті. Його впевнено виконав Владислав, не залишивши шансів голкіперу та встановивши остаточний рахунок – 3:0 на користь «Динамо».

ЧОРНОМОРЕЦЬ – ДИНАМО – 0:3
Циганков (25, з пенальті), Буяльський (48), Ванат (90+2, з пенальті).
Чорноморець: Непогодов, Кузик, Манджрекар, Селін (Салюк, 69), Путря, С.Кравченко (Войтіховський, 81), Політило (Плакса, 46), Брагару, Бобко (Наумець, 46), Білий, Гладкий (Кубемба, 69).
Динамо: Нещерет, Караваєв (Вівчаренко, 63), Попов (Сирота, 46), Забарний, Кендзьора (Н.Кравченко, 69), Сидорчук (Перріс, 80), Буяльський, Кабаєв (Гармаш, 46), Циганков, Лонвейк, Ванат.
Попередженя: Джеймс (30), С.Кравченко (34), Білий (88) – Лонвейк (19), Сидорчук (53).
6 листопада. Одеса, стадіон «Чорноморець».