Полісся – Верес 1:1. Україна, 16-й тур. Звіт

Команда Юрія Калитвинцева була близькою до 10-ї перемоги в УПЛ, але пропустила на сьомій (!) компенсованій хвилині.

2023-12-01 22:42

Друге коло Української Прем'єр-ліги відкрив матч, у якому житомирське «Полісся» приймало рівненський «Верес». Хоча номінальним господарем поєдинку було «Полісся», він відбувся у Рівному. Команди помінялись полями в першому та другому колах. Матч у Житомирі завершилося перемогою «Полісся» за рахунком 2:0. Голи забили Макуана та Будківський.

Головний тренер житомирської команди Юрій Калітвінцев порівняно з матчем минулого туру проти донецького «Шахтаря» здійснив чотири зміни у стартовому складі. У захисті Смоляков і Гітченко грали з перших хвилин замість Шаповала та Шабанова. До речі, Гітченко вийшов в «основі» лише вдруге в цьому сезоні. Півзахисник Танковський пропускав матч через дві жовті картки, отримані в поєдинку проти «гірників». Його замінив Кушніренко. Залишився у запасі Макуана, його місце на полі зайняв Шастал.

У складі «Вереса» були відсутні Балан і Кухарук. Причина – дискваліфікація через перебір жовтих карток. Замість них сьогодні грали Курко та Гакман, який з'явився в стартовому складі вперше майже 2 за місяці. Сергій Лавірненко провів ротацію на позицію голкіпера – Паст замість Когута, який в попередньому матчі пропустив три голи від «Металіста 1925». На вістрі атаки Гайдучик замінив Шестакова.

На початку тайму на полі точилася рівна боротьба. У складі «Вереса» знову, як і в поєдинку з «Металістом 1925», був дуже активним та корисним Дахновський, який тільки минулого туру повернувся у гру після тривалої перерви, пов’язаної з травмою. Саме за його участю було створено перший небезпечний момент у матчі. Дахновський із штрафного відкинув м'яч п'ятою під удар Шараю, але той пробив точно у воротаря, який знаходився по центру воріт. «Полісся» відповіло своїм моментом на 16-й хвилині. Був він набагато небезпечнішим, ніж шанс рівненського клубу. Гітченко ударом головою завершив подачу з лівого флангу, але поцілив у дальню стійку.

У другій половині тайму більше атакували підопічні Юрія Калитвинцева. Однак вони змогли створити лише один гольовий момент. На 35-й хвилині Козаку відкотили м’яч під удар, півзахисник «Полісся» закрутив м’яч у верхній кут воріт, але влучив у хрестовину.

Другий тайм розпочався у тому ж ключі, як завершувався перший. «Полісся» майже весь час проводило на половині поля «Вереса». Результатом атакувальних дій житомирського клубу став момент на 60-й хвилині: Макуана отримав закидання за спини захисників перед чужим штрафним, але Паст своєчасно зіграв на виході та ногами заблокував удар. Після цього епізоду активізувалися гравці «Вереса». Вони змогли створити трохи небезпеки біля воріт «Полісся». Зокрема, Бойку довелося попрацювати після штрафного удару.

Однак забити гол змогли саме «вовки». На 67-й хвилині після навісу з кутового з лівого флангу Будківський на дальньому боці штрафного майданчика скинув м’яч на Крушинського, а той зльоту розстріляв ворота. На шляху м’яч зачепив когось з футболістів, що дезорієнтувало голкіпера «Вереса».

До завершення матчу залишалося ще чимало часу: команди відіграли ще пів години. Однак футболісти «Вереса» не могли створити жодної гольової нагоди аж до останніх секунд. На сьомій компенсованій хвилині Жуліо Сезар зі штрафного удару виконав навіс на дальню стійку, а Шестаков завдав удару головою – м’яч влетів під поперечину воріт. Підопічні Лавриненка несподівано врятувалися, а команда Калитвинцева втратила дорогоцінні очки у переможному по грі поєдинку.

ПОЛІССЯ – ВЕРЕС – 1:1
Гол: Крушинський (68) – Шестаков (90+7).
Полісся: Бойко – Смоляков, Гітченко, Чоботенко, Тейлор – Кушниренко, Крушинський (Огіря, 86) – Шастал (Макуана, 46), Грицук, Козак – Будківський.
Верес: Паст – Шевченко, Жуліо Сезар, Кучеренко, Курко – Кучеров (Марусич, 88), Гакман – В. Шарай, Яго (Блізніченко, 85), Дахновський (Шестаков, 71) – Гайдучик.
Попередження: Тейлор (33), Кушниренко (63), Козак (89), Смоляков (90+2), Макуана (90+3) – Яго (53).