УПЛ-2023/24. 11-й тур мовою чисел та фактів

2023-10-23 08:50

• 230-та велика перемога «Шахтаря» в чемпіонатах України.
  • «Шахтар» на своєму полі здобув 370-ту перемогу в УПЛ.
  • 1-а в УПЛ велика перемога «Шахтаря» над «ЛНЗ» (у 1-й грі), чорноморця над «Минаєм» (у 4-й), «Руху» над «Вересом» (у 5-й), «Полісся» над «Ворсклою» (у 1-й).
  • 15-а в чемпіонатах велика поразка «Минаю», 1-а – «ЛНЗ» (в 11-й грі).
  • Гольова серія «Шахтаря» триває в УПЛ 39 ігор – 89 голів, а на своєму полі – 18 ігор: 37 голів.
  • Завершилася гольова серія «Динамо», яка продовжувалася в чемпіонатах 19 ігор – 48 голів.
  • 650-й матч «Зорі» в УПЛ: +236=142-272 м’ячі 774-893, у якому луганський клуб здобув і 90-ту виїзну перемогу.
  • «Кривбас» здобув 220-ту перемогу в УПЛ.
  • 1-а в УПЛ вольова перемога «Зорі» над «Оболонню» (у 1-й грі), яка стає автором 250-ї гостьової вольової перемоги в чемпіонатах України.
  • 1-а в УПЛ безвольна поразка «Оболоні» (в 11-й грі).
  • 40-й гостьовий матч «Руху» в УПЛ: +9=11-12 м’ячі 38-61.
  • Гольова клубна рекордна гостьова серія «Руху» триває в чемпіонаті 5 ігор.
  • Гравці «Руху» встановили клубний рекорд, забивши 5 голів в одній грі УПЛ,
  • «Верес» вперше пропускає 5 голів в одній домашній грі УПЛ.
  • Завершилася переможна серія «Олександрії» в матчах з «Колосом, яка тривала в УПЛ 3 гри.
  • Перервався нічийний клубний рекордний серіал «Колосу», який тривав 4 гри в УПЛ.
  • «Колос «перервав свою безгольову серію в УПЛ, яка тривала впродовж 344-х хвилин, а «Верес» – 408.
  • «Металіст 1925» завершив безгольову серію в УПЛ, яка тривала 371 хвилину.
  • «Оболонь» перервала дві «сухі» серії в УПЛ: домашню, яка тривала впродовж 288-х хвилин та загальну – теж 288-х хвилини.
  • «Ворскла» перервала домашню гольову серію в Чемпіонатах, яка тривала впродовж 10-ти ігор – 15 голів.
  • 2-й дубль в УПЛ оформлює Максим Задерака («Кривбас»), 1-й – Сергій Суханов (в 11-й грі), який стає автором 1-м дуплетистом «Оболоні» в чемпіонатах (в 11-й грі), Едуардо Герреро («Зоря», у 17-й), який стає 1-м дуплетистом з Панами в УПЛ, Андрій Штогрін («Чорноморець», у 44-й), який стає автором 950-го дублю команд-господарів в чемпіонатах, Кевін Келсі («Шахтар», у 12-й), який стає 1-м дуплетистом з Венесуели в УПЛ, Євгеній Пастух («Рух», у 8-й).
  • 10-й гол в УПЛ забиває Максим Задерака («Кривбас», 2-й м’яч у грі), Дмитро Шастал («Полісся»), 1-й – Арсеній Батагов («Зоря», у 69-й грі), Денис Теслсюк («Рух», у 10-й).
  • У 3-му для себе клубі УПЛ відкриває лік голів Валерій Лучкевич («Колос»), який раніше забивав суперникам «Дніпра» та «Олександрії», 2-му – Денис Балан («Верес») – «Інгульця», Дмитро Шастал («Полісся») – «Олександрії».
  • 200-й матч на клубному рівні у всіх турнірах провів Вадим Мілько («Колос»): 189 – в УПЛ, 10 – в Кубку та 1 – в єврокубках.
  • 50-й матч в УПЛ провів Дмитро Нагієв («Оболонь»), Олександр Сирота («Динамо»), 1-й – Жан Клод (Зоря), Данило Гончарук, Прінс (обидва – «Кривбас»), Маркос Андре («Дніпро-1»).
  • У 4-му для себе клубі УПЛ дебютував Лукас Тейлор («Полісся»), який раніше виступав за «Львів», «Дніпро-1» та «Шахтар».
  • 430-й матч Мірчі Луческу біля керма різних клубів УПЛ: +323=62-45 м’ячі 976-290, 260-й – Юрія Вернидуба: +109=66-85 м’ячі 355-303, 160-й – Романа Григорчука: +61=41-58 м’ячі 183-189.
  • Юрій Калитвинцев провів 150-й матч в УПЛ в статусі тренера – 47 ігор та гравця – 103.
  • 70-а перемога Юрія Максимова на чолі різних клубів УПЛ: 4-а – «Дніпра-1», 7 – «Оболоні», 20 – «Кривбасу», 14 – донецького «Металурга» та 25 – «Ворскли».
  • 40-й матч «Ворскли» при Віктору Скрипнику в УПЛ: +17=7-16 м’ячі 48-55.
  • Дебют Даріо Срни в статусі головного тренера «Шахтаря», а в статусі гравця він провів в УПЛ 339 ігор (33 голи).
  • 2-й з 2-х реалізований пенальті в УПЛ у виконанні Дениса Антюха («Зоря»), 1-й з 1-го – Сергія Суханова («Оболоні», в 11-й грі), Богдана Кушніренка («Полісся», у 16-й).
  • 9-й з 12-ти в УПЛ реалізований пенальті у ворота Олександра Рибки («Оболонь»), 5-й з 7-ми – Микити Турбаєвського («Зоря»), Павла Ісенка («Ворскла»).
  • 1-е вилучення в УПЛ Кіріла Попова («Колос», у 28-й грі), Данііла Хрипчука («Ворскла», у 15-й).
  • 140-й матч в УПЛ провів асистент арбітра Андрій Скрипка (Кропивницький), 120-й – Євген Данильченко (Луганськ), 40-й – Світлана Грушко (Київська область).
  • 1-й раз з початку чемпіонату гравці «ЛНЗ» обійшлися без жовтих карток.
  • Найбільш коректні команди чемпіонату: «Динамо» (17 жовтих карток + 3 червоних) та «Рух» (23 жовті) – по 23 очка, найбільш недисциплінована: «Оболонь» (28+4) – 36 очок.
  • 1-й раз з початку чемпіонату зафіксований рахунок 5:2, який стає 13-м варіантом рахунків поточного сезону.
  • Найрезультативніший тур поточного чемпіонату як загалом – 28 голів, так і для команд-гостей: 17.
  • 1-й безнічийний тур з початку чемпіонату.
  • Олексій Гуцуляк («Дніпро-12), стає автором 200-го гола нинішнього чемпіонату.