Дніпро-1 – Металіст 1925 1:0. Україна, 9-й тур. Звіт

Аби схилити шальки терезів на свій бік, господарям вистачило одного результативного удару.

«Футбольний клуб»

2023-10-02 19:05

У минулому сезоні дніпряни двічі впевнено «прибили» харків’ян з однаковими 3:0, а в підсумковій таблиці срібного призера від «Металіста 1925» відділяли цілих 35 очок. Утім, наразі прірви між командами не спостерігається. Більше того, звітний матч «Дніпро-1» розпочав, відстаючи від свого опонента на два бали і дивлячись знизу нагору із 12-ї позиції.

Господарі твердо налаштовані змінити ситуацію, і свої наміри вони продемонстрували відразу, взявши м‘яч під контроль і заволодівши територією. Але створити щось суттєве біля воріт Олега Мозіля упродовж стартових 30 хвилин підопічним Юрія Максимова не вдалося, якщо не рахувати щільний, але не влучний дальній «постріл» Олександра Сватка.

Тривалий час якоїсь змістовної контргри з боку «Металіста 1925» не було, і, напевне, це приспало пильність дніпрян, яких ледве не покарав Андрій Борячук. Причому двічі.

Спочатку Володимир Адамюк, зупинившись через ймовірний аут, дозволив обікрасти себе Владиславу Дмитренку, який дійшов до лицевої лінії і відпасував на Борячука. Форвард у свою чергу не став ділитися м’ячем з Арі Моурою, який знаходився у набагато кращій позиції, а сам переграти Євгена Волинця не зміг.

Натомість бразилець за кілька хвилин не зволікав, коли виводив  Андрія на удар з меж карного майданчика – цього разу голкіпера підстрахувала стійка.

«Дніпро-1» наприкінці тайму запам’ятався ще кількома дальніми спробами, проте Мозіль діяв безпомилково, зокрема врятувавши свою команду після достатньо непоганої спроби Валентина Рубчинського.

Максимов не став робити заміни у перерві, зате Еміліано Пуріта, який ще раніше вийшов на поле замість травмованого Ігоря Когута, довіру тренера виправдав. Саме після пасу італійця спрацювала гармата Богдана Лєднєва. 25-річний хавбек жахнув метрів з 22-х, влучив під поперечину, а шалена траєкторія польоту м’яча збила Мозіля з пантелику – 1:0!

Після цього гра розкрилася, суперники обмінювалися атаками і небезпечними моментами.

У складі «Дніпра-1» міг відзначитися Василь Кравець, який після кутового від Олександра Піхальонка ледве не поцілив у нижній кут з другого поверху. А у протилежному карному майданчику знову не пощастило Борячуку.

Після зручної скидки від Ігоря Курила нападник пробивав головою, проте на лінії воріт м’яч зупинила рука Олексія Гуцуляка. Пенальті? Скоріше так, чим ні. Проте VAR-асистент запевнив головного арбітра у протилежному: Роман Блавацький навіть повтор дивитися не пішов…

Наставник «Металіста 1925» Едмар намагався врятувати матч, провів низку рокіровок, дійсно додав гостроти діям своєї команди, одначе забити у відповідь харків’яни так і не спромоглися. У підсумку «Дніпро-1» не лише обійшов свого опонента, але і підстрибнув на п’ять позицій. Зона єврокубів – зовсім поруч.

ДНІПРО-1 – МЕТАЛІСТ 1925 1:0