Україна

Прем'єр-ліга

Можливі трансфери для «Динамо» на ринку УПЛ

Київське «Динамо» – флагман українського футболу. Вже так історично склалося, що найкращі гравці з всієї України їхали грати до Києва. Зараз дуже непростий час пов’язаний із війною. Легіонери – це дорого та не надійно. Якісний гравець сюди не приїде, а за посередніх потрібно серйозно переплачувати. Тому потрібно звертати увагу на український ринок.

Сергій ТИЩЕНКО, Dynamo.kiev.ua

2023-12-18 16:30

Данило БЕЗКОРОВАЙНИЙ

Капітан «Кривбасу», лідер захисту команди Юрія Вернидуба. Провів 15 матчів із 17. Забив три голи. Клуб із Кривого Рогу на першому місці в УПЛ. Безкоровайного називають потенційним кандидатом до збірної України. Він виграв молодіжний чемпіонат світу серед молоді в 2019 році. Був у команді Олександра Петракова основним гравцем.

У «Динамо» посилення центрального захисника актуально вже не один рік. Ніякої заміни Іллі Забарному придбано не було. Клуб свідомо робить ставку на власних вихованців. Поки ніхто не може похвалитися значним прогресом, чи надійністю.

Головна проблема Безкоровайного – це невміння грати з високою лінію захисту. Коли позаду є простір, то можуть виникати проблеми. Всі бачили матч проти «Динамо» в Кривому Розі, коли вже на старі поєдинку Дмитро був вилучений після провалу оборони. Безкоровайний почувається здорово, де є багато вертикального футболу, силової боротьби. Для більш складного футболу в нього виникнуть проблеми. Тому навряд чи він здатен посилити «Динамо».

Олексій ГУЦУЛЯК

На провідних ролях уже не один рік. Вдало грав за «Карпати», «Десну». Зараз у «Дніпрі-1». Швидкий, технічний, може вирішувати епізод на власну користь за рахунок майстерності.

У «Динамо» не вистачає вінгерів. Фактично, зараз таких тільки два – Назар Волошин і Владислав Кабаєв. Андрій Ярмоленко травмований і йому вже 34 роки. Довіри до Самби Діалло немає. Олександр Караваєв здатен грати на всіх позиціях на флангах. Тому для глибини складу ще один якісний гравець на фланги атаки був би не зайвим. Той же Діалло міг би набратися досвіду в оренді за цей час.

Наразі Гуцуляк головний нюсмейкер футбольної України. «Полісся», «Динамо», невиклик в збірну, зарплата. Він сам коментує. Президент «Полісся» коментує. Складається враження, що йде піар-кампанія гравця з бажанням його дорожче продати й отримати кращі особисті умови.

Контракт Гуцуляка з «Дніпром-1» діє до кінця сезону, але клуб має опцію продовження ще на рік. Тому дешево ніхто його не продасть. Є сенс платити мільйони доларів за майже 26-річного гравця, який успішним був тільки на рівні України? Це тільки для досягнення внутрішніх цілей. Якби його можна було взяти за невеликі гроші, то дійсно над цим можна було б задуматися. А переплачувати немає сенсу. Сам Гуцуляк виглядає гравцем суто для внутрішнього ринку України. Продати його дорожче потім у Європу навряд чи вийде.

Питання дуже дискусійне. Скоріше за все, «Динамо» в цій історії фігурує тільки як можливість зробити гарний піар перед переходом до «Полісся».

Олександр ПІХАЛЬОНОК

Один із найкращих гравців середини поля креативного напрямку. Віддати, створити, знайти – все це про Піхальонка. Не дарма Артем Довбик зміг реанімувати свою кар’єру в «Дніпрі-1», маючи такого асистента.

У «Динамо» в середині поля не без проблем. Олександру Андрієвському не вистачає стабільності попри 29 років. У Володимира Шепелєва не має прогресу плюс пішли травми. Плюс контракт тільки до кінця сезону, вже в січні Шепелєв може підписувати попередню угоду з будь-яким клубом. Микола Шапаренко ніяк не набере фізичну та ігрову форму. Керманич Олександр Шовковський у середині перебудовує гру команди, тому Шапаренку потрібно згадувати свої креативні навички.

Піхальонок у «Динамо» був би реальним за можливості вдалого продажу Шапаренка. Можна було б виділити пару мільйонів на заміну. Зараз платити за гравця великі гроші тільки заради амбіцій на рівні УПЛ, якось не дуже правильно. Кадрово в Шовковського вистачає гравців у середині поля, з якими потрібно працювати та покращувати їхній рівень. Плюс є свій талановитий Кирило Осипенко, який має великий потенціал.

Я думаю, що сам Піхальонок не дуже мріє грати за «Динамо» чи «Полісся». Сьогодні всі прагнуть виступати в Європі. На рівні України навряд чи він зможе прогресувати.

Олександр СВАТОК

Капітан і лідер захисту «Дніпра-1». Уже досвідчений оборонець, який завдяки досвіду та класу дає надійність. Реально один із найсильніших центрбеків країни.

Але це футболіст без перспективи. Він готовий грати відразу. Однак його майстерність не стане кращою. Капіталовкладення тут ніякого чекати не можна. Це гравець суто для внутрішнього вжитку.

Якби «Динамо» когось дорого продало з центральних захисників, то тоді можна було б говорити про можливий трансфер. Зараз у першій команді є чотири захисники. Плюс молодь – Тарас Михавко, Назар Балаба, Владислав Захарченко, Максим Коробов.

Едуардо ГЕРРЕРО

Один із найсильніших форвардів в УПЛ. Має гольове відчуття, хитрий, швидкий, технічний. Може обіграти, втекти, обманути, забити гол на класі. Якби рівень «Зорі» зараз був вищим, то кількість голів Герреро була б більше за десяток у першій частині сезоні. Потрібно щоб хтось його підтримував.

Разом із цим панамцю в лютому буде тільки 24 роки. Тобто, є перспектива подальшого трансферу в Європу.

У плані трансферу цей перехід виглядав би більше реальним, ніж гравці з «Дніпра-1». Сума потенційного трансферу в район одного мільйону євро. «Зоря» живе з продажу. Чи частину бюджету заповнює трансферами. Крім того, між «Динамо» та «Зорею» гарні відносити. Переходи між командами відбуваються доволі часто. «Динамо» може розрахуватися власними молодими гравцями, як це було у випадку з Владиславом Кабаєвим.

Наразі головним форвардом «Динамо» є Владислав Ванат. Прогрес у нього є, але не такий великий, як би хотілося. Конкуренція та глибина складу не завадила. Ще є інший Влад – Супряга плюс Беніто. В юнацькій команді багато забиває Матвій Пономаренко. Тому доцільність підписання ще одного форварда виглядає не дуже доречною. Але з іншого боку Герреро може грати на флангах півзахисту, що може бути також цікавим для «Динамо». У плані фінансів форвард із Панами виглядає кращим варіантом, ніж Гуцуляк.

Ілля КВАСНИЦЯ

Головне відкриття першої частини сезону УПЛ. На власній майстерності Ілля готовий обіграти, загострити, створити момент. Більш креативного й індивідуального сильного молодого гравця в Україні наразі не має.

Про вінгерів у «Динамо» йшлося у розділі про Гуцуляка. Ще один гравець тут був би не зайвим. Квасниця ще не провів повного сезону в УПЛ. Він довів, що може бути не тільки в одній команді, але й у молодіжній збірній, де також забивав. У тому числі переможний гол Англії.

Головна проблема – «Рух» його не продасть. Точніше продасть за великі гроші, які поки що Квасниця не коштує. Григорій Козловський не хоче продавати гравців в Україні. Марко Сапуга тому й не перейшов до «Шахтаря». Ті гроші, які захоче засновник «Руху», навряд чи зараз по кишені «Динамо». Краще розвивати своїх талантів – Кирило Пашко, Андрій Маткевич, Дмитро Кермчанін, Владислав Калин.

Богдан СЛЮБИК

У 2003 році став основним захисником «Руху». Без помилок не обходиться, але й потенціал і прогрес Богдана очевидний. В УПЛ у 19 років грати в центрі оборони може далеко не кожен футболіст.

У «Динамо» є гравці схожого стилю – Денис Попов і Максим Дячук. Крім того, цінник у п’ять мільйонів євро виглядає явно переоціненим за нинішніми умовами. Тому перехід виглядає мало реальним.

Юрій КЛИМЧУК

П’ять голів і два асисти. Показники на рівні Гуцуляка, але Климчука ніхто особливо не піарить, не пов’язую з іншими клубами та не нав’язує в збірну. Хоча за профайлом це дуже схожі гравці – однаковий вік, уміння зіграти на фланзі та вістрі атаки, швидкість, техніка.

Климчук може додати «Динамо» глибина на флангах, і на вістрі атаки. Весною йому вже буде 27 років. На рівні «Руху» він уже взяв все, що міг. Львівському клубу потрібно розвивати власну молодь. Климчук один із гравців, які б могли піти до більше статусного клубу. Таку можливість він заслужив. Я не думаю, що ціна тут може бути завищена, як у випадку з молодими гравцями. Не забуваємо, що Юрій є вихованцем «Динамо».

Максим БРАГАРУ

Один із лідерів «Чорноморця». Зіграв у всіх 16 поєдинках сезону. Гравець молодіжної збірної України другого скликання.

Брагару в Одесі грає на позиції лівого захисника. Крім того, може грати на флангах у півзахисті. Головна його чеснота – швидкість. Це залежний від простору гравець. У футболі Григорчука потрібно більше грати другим номером, тому якості Максима використовуються. А в «Динамо» потрібно грати в позиційній атаці. Тут у Брарагу не так багато відповідних якостей.

Зліва у захисті в «Динамо» не має проблем, бо там є Костянтин Вівчаренко та Владислав Дубінчак. На флангах ще один гравець був би не зайвим.

Контракт Максима з одеситами діє до кінця сезону. Вже в січні він може підписати попередню угоду з будь-яким клубом. Потенційна ціна зимою не буде високою.

dynamo.kiev.ua