Верес – Рух 2:5. Україна, 11-й тур. Звіт

Команда Віталія Пономарьова протягом усього матчу на «Авангарді» мала перевагу над господарями, яку втілила у п’ять забитих м’ячів.

2023-10-22 15:02

Суперники вирішували завдання одного рівня ще минулого сезону, але зараз їх розділяє прірва. «Рух» продовжує боротьбу за єврокубки та намагається втриматися в першій п’ятірці. При цьому «Верес» здобув всього одну перемогу в сезоні, розбивши «Чорноморець» – втім, це стало можливо завдяки ранньому вилученню у складі одеситів. Була також нічия з «Шахтарем» (теж з грою у більшості протягом тайму), але п'ять із дев'яти поєдинків завершились поразками. Як наслідок, рівняни опустились на передостанню сходинку в турнірній таблиці Прем’єр-ліги. Втім, упиратися команда має до кінця…

Підопічні Віталія Пономарьова активно розпочали поєдинок, але першим по-справжньому у гру вступив саме голкіпер львів’ян Дмитро Ледвій. Гравці «Руху» заблокували спробу пробити Дениса Балана, але атака господарів продовжилась потужним дальнім ударом від Дмитра Кльоца з лівого флангу, який Ледвій перевів на ногу Євгенію Шевченку, після чого накрив добивання суперника.

Одразу ж у відповідь Юрій Климчук зі штрафного небезпечно пробив поруч із штангою. А хвилиною пізніше Денис Теслюк відкрив рахунок у зустрічі. Форвард гостей зіграв на добиванні на ближньому куті воротарського, коли Євген Паст парирував його ж удар злету з правого флангу штрафного!

Після забитого голу «Рух» продовжив тримати м’яч на половині поля суперника та мав декілька нагод подвоїти свою перевагу. Так Паст виручив свою команду після пострілу Олексія Сича під ближню стійку. Згодом після подачі Василя Руніча з правого флангу в штрафному «Вересу» виникла справжня паніка, яка завершилась ударом Марка Сапуги із центральної зони, який ледь парирував голкіпер.

На 33-й хвилині команда Пономарьова добилася таки свого. Пішла подача з лівого флангу від Сапуги, Паст невдало зіграв на перехопленні, після чого Климчук на добиванні пробив головою в точно у дальній кут – 2:0. Не встигли футболісти «Вересу» прийти до тями після пропущеного голу, як «Рух» провів швидку атаку. Руніч опинився на ударній позиції у штрафному майданчику, але Паст врятував господарів від третього голу! На останніх хвилинах першого тайму момент супернику подарував голкіпер «Руху», який віддав недбалу передачу на Владислава Шарая, але той ударом з-за меж штрафного перекинув і Ледвія і ворота.

Після перерви сценарій на полі не змінився – гості продовжували володіти ініціативою, тиснути на ворота колективу Сергія Лавриненка та створювати моменти. Удар головою від Климчука завершував подачу з розіграшу кутового, але м'яч пішов над поперечиною. Таллес, що вийшов на заміну, із лівого флангу покотив під удар Сапузі – Паст зреагував. На 56-й хвилині Євгеній Пастух перед штрафним отримав передачу від Таллеса, після чого зробив ефектний фінт та віддав на Руніча, але той пробив точно у воротаря.

Нарешті третій гол влетів у ворота «Вересу» після стандарту. Таллес виконав кутовий, Пастух виграв верхову боротьбу у Валерія Кучерова та Яго на лінії воротарського майданчика та точно пробив головою. Через кілька хвилин Пастух мав нагоду оформлювати дубль. Климчук розкішною передачею вивів Євгена на побачення із Пастом, але той програв свою дуель голкіперу.

Гол престижу господарі зуміли оформити на 82-й хвилині, коли після подачі з кутового Максим Марусич скинув м’яч на дальню стійку, де Яго переправив його у ворота. Однак, святкували футболісти «Вересу» не довго. Таллес та Пастух зіграли в стінку в центрі поля, після чого Євгеній зіграв на правий фланг на Іллю Квасницю, той пробив у захисника, після чого Пастух добив у дальній кут. Через кілька хвилин Квасниця отримав передачу від Ростислава Ляха, після чого вискочив сам на сам із голкіпером та пробив повз воротаря. Але на цьому матч не завершився! На останній хвилині Денис Балан головою в центрі штрафного завершив подачу кутового з лівого флангу від Валерія Кухарука та трохи скоротив відставання господарів у рахунку.

ВЕРЕС – РУХ – 2:5