Верес – Ворскла 1:2. Україна, 4-й тур. Звіт

Полтавці здобули першу перемогу у новому сезоні, залишивши рівнян на дні турнірної таблиці. Цікаво, що «Верес» у цьому матчі забив тричі. Ось тільки один м'яч – не в ті ворота, а ще раз – не за правилами.

2023-08-19 19:34

Полтавці приїхали до Рівного в ранзі явного аутсайдера. «Ворскла» програла обидва матчі –спочатку були безславні 4:1 у Львові проти «Руху», а потім 1:2 із «Зорею». Тому Їм потрібно було будь-що боротися за важливі очки. Також зустріч цих клубів вирізняється першою за два роки появу на полі Анастасії Романюк – другої в історії УПЛ арбітрині (першою є Катерина Монзуль).

Господарі поля рвонули вперед з першої ж хвилини. Перший же момент здобув Денис Балан, який пробив головою над воротами після кутового. Захисник «вовків» отримав болючий удар в обличчя у матчі з «Поліссям» і мав проблеми з носом, через що пропустив матч із «Шахтарем», але він повернувся до стартової одинадцятки на щастя для Скрипника. Ще через мить Ісенка потривожив Владислав Шарай, проте кіпер «зелено-білих» витягнув постріл у ближній кут.

«Верес» намагався грати через комбінації у власному штрафному, за що жорстоко поплатився: на 6-й хвилині Степанюк прострілив в один дотик у дальній кут від Кучерова, але по власних воротах – 0:1.

«Вовки» не були згодні з такою прикрістю і пішли вперед. Удари Марусича та Яго могли б виправити прикру помилку, проте Ісенко зіграв у цих ситуаціях на всі сто.

На 18-й хвилині «Ворскла» подвоїла перевагу: Скляр пробив з центральної зони по воротах Паста, кіпер невдало парирував м’яча на Юрченка, і той розстріляв воротаря «Вереса» – 0:2.

Проте через 2 хвилини Ісенко, Чеснаков і Павлюк невдало розіграли комбінацію під пресингом суперника і втратили м’яч, чим скористався Станіслав Шарай і пробив у порожні ворота –1:2.

Цей курйозний гол довершив результативну і напрочуд активну 20-хвилинку попри спеку в Рівному. Надалі до перерви команди обмінювалися гостротою (як-от простріл Сантани над воротами з подачі Юрченка), проте без реалізації. При цьому ворскляни двічі отримували попередження – Челядін та Сантана фолили проти суперника перед власним карним майданчиком.

Другий тайм розпочався з незрозумілої ситуації – Степанюк упав у боротьбі проти Яго на правому фланзі захисту, після чого не стримався та нагримав на арбітриню Анастасію Романюк. Однак після перегляду VAR попередження отримав Скляр. Після цього «Верес» прокинувся і почав тиск на ворота гостей – Станіслав Шарай, Блізніченко та Марусич отримали по моменту, проте зіткнулися з гарною реакцією Ісенка чи власною неточністю.

Друга половина зустрічі вирізнялася силовою боротьбою з купою фолів, травм і карток. Від цього страждали гравці обох команд – так з поля пішли Сантана і Балан. Також «Верес» мав іще один момент –Станіслав Шарай не зміг зробити дубль на «Авангарді», але пробив точно в воротаря.

За останні 10 хвилин «вовки» мали ще декілька можливостей зрівняти рахунок, проте зіткнулися з проблемами – Марусич отримав пряме вилучення за удар Ісенка ногою в обличчя, а гол Гайдучика скасували через офсайд. У підсумку – 1:2 і «Ворскла» здобуває першу перемогу в новому сезоні УПЛ, а «Верес» і далі крокує чемпіонатом без звитяг. Результат цілком закономірний, хоч і очікування спочатку були зовсім іншими.

ВЕРЕС – ВОРСКЛА – 1:2
Голи: С.Шарай (20) – Кучеров (6, автогол), Юрченко (18).
Верес: Паст, Вовченко, Курко, А.Блізніченко (Гайдучик, 88), Марусич, Яго (Гагун, 78), С.Шарай (Світюха, 78), Балан (Гакман, 64), Кучеров, В.Шарай, Шевченко.
Ворскла: Ісенко, Пердута, Скляр, Юрченко (Тіагуіньо, 83), Степанюк, Чеснаков, Павлюк, Бацула, Челядін (Нестеренко, 67), Кане, Сантана (Л. Рамірес, 74).
Попередження: Шевченко (62) – Челядін (38), Сантана (45+2), Скляр (48), Нестеренко (71), Кане (80).
Вилучення: Марусич (89).