Чорноморець – Ворскла 0:1. Україна, 20-й тур. Звіт

У стартовому матчі недільної програми туру «Ворскла» здобула свою другу перемогу поспіль, здолавши у Одесі місцевий «Чорноморець».

2024-03-09 15:13

Команда Романа Григорчука навесні набрала лише одне очко – «моряки» не без везіння вирвали нічию з «Оболонню» (1 удар проти 18 у киян) і програли «Динамо». «Ворскла» після поразки від «Зорі» обіграла «Верес» і на момент початку гри випереджала одеситів на три бали. Цікаво, що для полтавців ця гра стала ювілейною – 800-ю в елітних дивізіонах України.

Вперше у поточному сезоні «Ворскла» була змушена вийти на гру чемпіонату без Ібрагіма Кане. Коментатор поєдинку був напрочуд здивований цим фактом і навіть зізнався, що не зміг знайти інформацію про причини відсутності малійця. Вона ж була дуже банальною – Кане просто перебрав жовтих карток і отримав одноматчеву дискваліфікацію.

Вже на 4-й хвилині Данило Варакута невдало вибив м'яч, подарувавши його супернику, але кіпер Чорноморця тут же виправився, відбивши удар Степанюка. Ще одна спроба Руслана з-за меж штрафного була невдалою.

На 14-й хвилині став суперечливий епізод. Микола Ковталюк впав у штрафному Чорноморця, перечепившись за ногу Гучека. Замість пенальті головний арбітр Дмитро Євтухов, який проводив лише другий матч в УПЛ, нагородив форварда полтавців жовтою карткою. VAR вирішив, що рішення рефері правильне. Чорноморець ледь не вперше якісно вийшов у атаку лише на екваторі тайму. Авагімян проскочив Пердуту, увірвався до штрафного, але з гострого кута пробив повз ворота.

А на 33-й хвилині полтавці мали забивати. Мякушко отримав м'яч на куті штрафного, пройшов Бадібангу, проте не влучив у дальній кут. Найкращий момент у грі. Невдовзі Сіссоко таки пробив у площину, проте без жодних проблем для Данила Варакути. Зрештою, до перерви жодна з команд забити так і не змогла. 0:0 до перерви.

На старті другого тайму Авагімян завалився у штрафному Ворскли. Арбітр проявив послідовність – як і в епізоді з Ковталюком, жовта за симуляцію. Гості відповіли черговим ударом Руслана Степанюка, який знову не склав проблем для кіпера. Активніше заграли підопічні Григорчука після перерви. Якщо з ударами було складно (хіба що Васильєв непогано приклався зі штрафного), то навісів не бракувало. Павло Ісенко кілька разів виходив з воріт, надійно діючи на перехопленнях.

Захопившись атаками, одесити ледь не пропустили. Бадібанга не встиг повернутися у захист, а контратака «Ворскли» завершилася виходом Мякушка і ударом у ближню стійку. Класний шанс мали і господарі. Ісенко чи не вперше невдало зіграв на виході. Бойчук з гострого кута не влучив у порожні ворота. Атака продовжилася, і вже Присяжнюк зарядив вище з лінії воротарського!

На 76-й хвилині м'яч влетів у сітку воріт «Чорноморця». Помилився Гучек, м'яч опинився у Крупського. Той пробив, а Ковталюк встиг першим на добивання і забив. Гол скасували через мінімальний офсайд.

Роман Григорчук намагався вирвати перемогу. На останніх хвилинах вийшов Альваренга, який дебютував у футболці «Чорноморця». Але забила «Ворскла». На 89-й хвилині полтавці вийшли вперед. Кутовий завершився виносом, але м'яч опинився в Бацули. Андрій навішував, однак замість подачі вийшов удар. М'яч по дузі влетів у ворота. Схожі голи свого часу регулярно забивав Лео Мессі. Щоправда, аргентинець бив свідомо, а Бацула явно подавав.

0:1 – «Ворскла» здобула другу перемогу поспіль, набрала 29 очок і розмістилася на 7 місці. «Чорноморець» з 23-ма балами йде 10-м.

ЧОРНОМОРЕЦЬ – ВОРСКЛА – 0:1
Бацула (89).
Чорноморець: Варакута, Брагару, Салюк, Гучек, Штогрін, Васильєв, Кузик (Альваренга 84), Бадібанга, Авагімян, Бойчук (Гомес, 84), Ієде (Присяжнюк, 46).
Ворскла: Ісенко, Корнієнко, Бацула, Хрипчук, Пердута, Челядін (Павлюк, 67), Сіссоко, Мякушко, Степанюк, Крупський (Галас, 89), Ковталюк (Толі, 81).
Попередження: Ієде (45), Штогрін (48), Авагімян (50) – Ковталюк (14).