Чорноморець – Динамо 3:2. Україна, 4-й тур. Звіт

Між двома відбірними раундами Ліги конференцій, в Одесі, киянам належало вирішувати одразу кілька дуже непростих завдань.

Сергій ВОРОНЮК, «Футбольний клуб»

2023-08-20 19:14

З одного боку – зустріч із амбітним суперником після неповних трьох діб відпочинку, відновлення й переїзду з Бухареста (де довелося грати 120 напружених хвилин, де залишений величезний багаж фізичних і моральних кондицій) на чорноморське узбережжя за умов +33 в затінку. З іншого – потреба зберегти набраний на старті національної першості ритм і при цьому підготуватися до нового випробування – четвергової дуелі з турецьким «Бешикташем».

Незважаючи на спеку, суперники продемонстрували від старту гри досить бадьорий темп. «Динамо» виглядало трохи жвавішим, і момент Ваната на 13-й хвилині сприймався цілком логічно. Отримавши дотепний пас від Ярмоленка, форвард випередив опікуна й потужно пробив у... хрестовину.

Удруге каркас зіграв за господарів уже невдовзі, та ще й як! Авагімян зорієнтувався, підібравши м’яч, не дуже далеко вибитий Шапаренком за карний майданчик, залишив у спостерігачах Буяльського та невідпорно пробив у нижній кут. Рикошетом від стійки куля влетіла у сітку.

Подальший розвиток подій у першому таймі нагадував перебіг поєдинку «Динамо» з «Арісом». І міг повністю відтворитися, коли б, скажімо, влучив у ціль з гострого кута Шапаренко або удар Ваната метрів з десяти не парирував би одеський голкіпер.

Але пропускати «в роздягальню» одесити відмовилися. Ба більше, організували небезпечну контратаку, скориставшись «обрізкою» Сидорчука. Та останній пас на Бойчука вийшов трохи неточним, і Нещерет кидком у ноги накрив м’яч.

Відпочивши, опоненти впродовж чверті години влаштували спільними зусиллями справжній голепад. Динамівці поєднали непоступливість у жорстких єдиноборствах із витонченістю в завершальній стадії: Ванат, Шапаренко та Ярмоленко виконали все досконало, а удар Андрія не залишив шансів Шевченкові.

Утім, за кілька хвилин знову далися взнаки проблеми київської оборони, що пропустила такий собі «дитячий мат». Вибивання від воріт стало надскладним завданням для Дячука, натомість помилкою оборонця сповна скористався Штогрін. З другої спроби, але він таки пробив Нещерета, знову вивівши «моряків» уперед.

Відновив рівновагу Сидорчук у підсумку контратаки, яку сам же й розпочав, відібравши м’яч у суперника неподалік від свого карного майданчика. Слід відзначити й дії Ваната, котрий стягнув на себе кількох захисників і віддав зручну передачу під удар капітанові.

Майже одразу за тим сам Владислав не скористався слушною нагодою забити – знову на висоті опинився Шевченко. Потягнув кіпер і потужний «постріл» Шапаренка. В ті хвилини «Динамо» відчутно домінувало на полі, додавши обертів не лише за рахунок замін.

Відповів кадровими перестановками й Роман Григорчук. Поява на полі нігерійського форварда Ієде стало двічі «результативним». Спочатку на ньому сфолив Сирота, що вартувало центрбеку другого попередження. Догравати гостям довелося в меншості, що за такого щільного графіку «Динамо» могло стати суттєвим аргументом на користь «Чорноморця». Й таки стало.

На початку компенсованого часу одесити провели блискавичну контратаку. Авагімян, один із головних героїв зустрічі, прекрасним пасом відсік від суперників Шпорна, а той, наблизившись до Нещерета, відпасував ліворуч, звідки свіженький Ідеє закотив м’яч уже в порожні ворота.

Як і в травневому київському матчі, «Чорноморець» святкує перемогу з рахунком 3:2. Для господарів цей виграш – третій у чотирьох стартових турах. Для киян це перші втрачені очки та зайвий привід вийти більш мотивованими в наступній грі – бухарестському єврокубковому поєдинку, першому раунді битви за путівку до групового етапу.

ЧОРНОМОРЕЦЬ – ДИНАМО 3:2 (Авагімян, 20, Штогрін, 52, Ієде, 90+1 – Ярмоленко, 48, Сидорчук, 61)
Чорноморець: Шевченко, Брагару, Гучек, Єрмаков, Путря, Васильєв, Шпорн, Авагімян, Штогрін, Хадіда (Ієде, 70), Бойчук.
Динамо: Нещерет, Вівчаренко (Дубінчак, 63), Дячук (Караваєв, 63), Сидорчук (Бражко, 72), Ярмоленко (Беніто, 78), Шапаренко (Шепелев, 77), Ванат, Тимчик, Буяльський, Сирота, Волошин.