ТМ. Динамо – Шкендія (Північна Македонія) 1:0. Звіт

Перший турецький збір «біло-сині» завершили мінімальною перемогою, яку команді приніс удар Джастіна Лонвейка.

2023-02-06 18:23

У шостому контрольному матчі на зимовому зборі в Туреччині динамівці зустрілися з північномакедонською «Шкендією» з Тетово, яка йде на поточній третій позиції у національній першості.

У неділю динамівці зіграли з данським «Вайле», над яким здобули перемогу з рахунком 2:0 завдяки голам Супряги та Яцика. Наступного дня Мірча Луческу продовжив випробовувати різні комбінації складу, випустивши у першому таймі, зокрема, 17-річного форварда Матвія Пономаренка та 16-річного правого вінгера Кирила Пашка, а після перерви – цілу групу гравців юнацької команди «Динамо».

На поле Mardan Stadium «біло-синіх» уже традиційно вивели українські діти-переселенці, які були вимушені разом із родинами покинути свої домівки через російське вторгнення. Перед стартовим свистком усі присутні на матчі вшанували пам’ять жертв жахливої катастрофи на півдні Туреччини та в сусідній Сирії – потужних землетрусів (епіцентр знаходиться в 600-700 км від Анталії, де проходить збір київської команди), які забрали життя понад тисячі людей.

Вже на стартових хвилинах динамівці могли повести в рахунку – подачу Андрієвського зі штрафного з лівого флангу в дотик замикав Гармаш, але воротар «Шкендії» Захов зреагував на цей удар.

Однак після активного початку матчу у виконанні «Динамо» настало затишшя. Кияни тримали м’яч на половині поля суперників, проте і «Шкендія» періодично відповідала швидкими випадами, які динамівцям доводилося зупиняти з фолами.

Поступово наші суперники почали перехоплювати ініціативу в матчі, створивши два відмінних моменти біля воріт Руслана Нещерета. Першим небезпечним епізодом був удар головою Хасані, який залишився в штрафному «Динамо» без опіки – після відскоку від газону м’яч пройшов поруч зі стійкою. А на 30-й хвилині подача кутового біля воріт киян призвела до удару Бейтулая, який влучив у стійку.

Наприкінці першого тайму контроль м’яча зберігала «Шкендія», проте помилка голкіпера цієї команди призвела до голу у ворота північномакедонців. Захов, перебуваючи під пресингом Пономаренка, вибив м’яч на Гармаша, який миттєво відпасував у вільну зону на Лонвейка – і Джастін ударом із лінії штрафного відкрив рахунок.

У перерві тренерський штаб «Динамо» майже повністю змінив склад, проте ігрова перевага зберігалася за «Шкендією». На початку другого тайму Нещерет вчасно вийшов із воріт і забрав м’яч після навісу Шали з правого флангу, а за хвилину вже ногою встиг відвести загрозу після удару з кількох метрів від Велії.

Невдовзі вже Хасані загрожував воротам киян, намагаючись поцілити під поперечину, однак Нещерет зреагував і перевів м’яч на кутовий. Впорався з обвідним ударом Хасані зі штрафного наприкінці гри і Моргун, який замінив Руслана в рамці воріт «Динамо».

Кінцівка матчу пройшла з позиційною перевагою динамівців, зокрема, Горбач мав вихід до воріт суперників, проте втратив м’яч біля карного майданчика. Фінальний свисток зафіксував мінімальну перемогу «біло-синіх» – 1:0.

Наступний контрольний матч нашої команди запланований на суботу, 11 лютого. «Динамо» зустрінеться з іще одним представником Північної Македонії – «Сілексом».

ДИНАМО – ШКЕНДІЯ 1:0
 Лонвейк (45).
Динамо (1-й тайм): Нещерет, Караваєв, Боль, Дячук, Дубінчак, Андрієвський, Лонвейк, Гармаш, Пашко, Кабаєв, Пономаренко. 2-й тайм: Нещерет (Моргун, 65), Малиш, Бурда, Попов, Дубінчак (Гусєв, 73), Сидорчук, Царенко, Василець, Беніто, Волошин, Горбач.
Попереджені: Дубінчак (11), Андрієвський (18), Сидорчук (59) – Чінарі (42).