«Динамо» у першій частині сезону УПЛ: аналітика та статистика

Футбольний сезон в Україні пішов на зимову перерву, тож настав час проаналізувати першу половину чемпіонату. У центрі уваги – найтитулованіший клуб країни, який провів неоднозначну осінь, але залишається лідером за втраченими очками.

2023-12-16 17:57

Загальні показники

У VBET Лізі було проведено 17 турів з 30-ти, при цьому «Динамо» зіграло всього 14 матчів (так само як і «Зоря» – найменше серед усіх учасників чемпіонату) і за найменшою кількістю втрачених очок ділить переш місце з «Шахтарем».

Водночас «біло-сині» пішли на зимову перерву перебуваючи на 5-му місці турнірної таблиці. У 14-ти матчах «Динамо» здобуло 9 перемог, 1 раз зіграло внічию (як і у «Чорноморця» – найменше у лізі) та 4 рази поступилося. Від «Кривбаса» та «Дніпра-1», які посідають перше та друге місця відповідно, «Динамо» відстає на 6 очок, зігравши на три матчі менше.

Голи

Зігравши менше матчів за більшість конкурентів, «Динамо» тим не менш є найбільш результативною командою чемпіонату, забивши 33 голи.

Цікаво, що показник очікуваних голів xG киян майже збігається з реальною кількістю і становить 33,7. За цим показником «Динамо» теж лідирує у чемпіонаті.

За показником xG against (очікувані пропущені голи) «Динамо» на другому місці після «Дніпра-1», маючи 14,3. При цьому за реальними пропущеними голами (18) «біло-сині» ділять 6-7 місця з ЛНЗ.

За показником очікуваних набраних очок xPoints (30) «Динамо» є другою командою ліги (у «Дніпра-1» – 31).

Із 33 голів, що забили динамівці, 2 забиті м’ячі стали результатами дальніх ударів (6%), 4 – наслідком контратак (12%), 4 голи було забито в результаті стандартних положень (12%), 6 – після прямих ударів зі штрафних та пенальті (18%).

Динамівці частіше відзначалися голами у перших таймах, аніж у других, при цьому найбільш результативною 15-хвилинкою є завершальна у грі (включаючи компенсований час).

76-90+ хв. – 10

Серед 18-ти пропущених м’ячів 5 стали наслідком ударів з дальньої відстані (28%), 2 голи було пропущено після контратак (11%), 4 – після стандартних положень (22%), 2 – у результаті прямих штрафних ударів або пенальті (11%).

Найчастіше «Динамо» пропускало після перерви, особливо в першій третині другого тайму.

Атаки та удари

Найпопулярнішою ігровою формацією команди було розташування гравців у схемі 4-2-3-1 (64,2%), також тренерський штаб «Динамо» доволі часто використовував ігрові схеми 4-1-4-1 (18,4%) та 4-4-1-1 (10,4%).

Найчастіше під час атак «біло-сині» використовували центральний напрямок (36%) та лівий фланг (35%), рідше атакували правим флангом (28%).

У середньому протягом 90 хвилин матчу динамівці завдавали 16,61 ударів у бік воріт, що є найкращим показником ліги. Середня дистанція ударів – 19,62 метри, очікувані голи xG – 0,13 на удар.

Суперники «Динамо» завдавали в середньому 9,46 ударів по воротах киян (менше показник у «Дніпра-1» та «Руха») з середньої відстані від воріт 20,24 метри, xG – 0,1 на удар.

Володіння м’ячем та передачі

За відсотком володіння м’ячем «Динамо» є третьою командою чемпіонату із показником 55,4% («Шахтар» - 58,7%, «Дніпро-1» - 57,2%). В середньому команда утримувала м’яч упродовж 16,8 секунд (довше – «Шахтар» та «Дніпро-1»).

За кількістю спроб дриблінгу «Динамо» на сьомому місці – 23,16 у середньому за гру, при цьому за їх ефективністю кияни є найкращими у лізі – 62% вдалих.

У середньому за матч кияни втрачали м’яч 82,19 рази (менше – «Шахтар» та ЛНЗ), найчастіше – в останній третині поля (51%), менше – у другій третині (32%), найменше – у першій (16%).

Показник перехоплень м’яча у «Динамо» – один із найменших у лізі – 30,97 у середньому за гру, менше – тільки у «Чорноморця».

«Біло-сині» лідирують за кількістю дотиків до м’яча у штрафному майданчику суперника – у середньому 26,21 за матч.

За середньою кількістю передач за матч «Динамо» на третьому місці у лізі (після «Шахтаря» та «Дніпра-1») – 434 паси, 87% з яких – точні передачі (кращий показник разом із «Шахтарем»). Середня дистанція передач – 19,62 метри.

Довгих передач у киян в середньому за гру налічувалося 37,72, при цьому 60% з них були точними (краща точність у ЛНЗ – 62%).

«Динамо» на другому місці за кількістю передач у фінальну третину поля – 52 у середньому за гру («Шахтар» - 58,9), 80% з яких були влучними (найкращий показник у лізі). Кияни лідирують у чемпіонаті за середнім числом передач із глибини до 20-метрової зони від воріт – 13,96 за гру.

«Біло-сині» в середньому за матч виконували 13,7 кросів (9-й показник у лізі, лідери – «Рух», «Ворскла» та «Колос»), 29% з яких були точними. Ці кроси рівномірно розподілилися по флангам, однак відсоток точних кросів з правого флангу вищий (34%), аніж з лівого (25%).

Фоли та стандартні положення

У середньому за гру проти динамівців порушують правила 10,72 рази (13-й показник у чемпіонаті). Водночас «Динамо» теж є однією з найменш грубих команд ліги – 10,13 фолів за гру (менше тільки у «Металіста 1925»). Гравці «Динамо» отримали 29 жовтих карток (менше тільки у гравців «Кривбаса»). Однак у пасиві киян 4 вилучення (більше – тільки у п’яти команд).

«Динамо» має найкращий у лізі відсоток виграних єдиноборств в атаці – 44%, а також один із кращих у захисті – 63% (64% - «Ворксла», 63% - «Дніпро-1»). У матчах за участі «Динамо» було зафіксовано найменше повітряних дуелей – у середньому 21,44 за гру.

«Динамо» є лідером чемпіонату за кількістю зароблених та реалізованих пенальті, маючи 100%-у реалізацію 11-метрових (6 із 6).

За кількістю прямих штрафних ударів «Динамо» посідає п’яте місце (14), найбільше у «Руха» (24). При цьому «біло-сині» жодного не реалізували.

На п’ятому місці кияни і за кількістю виконаних кутових – 83 (лідирує «Кривбас» - 100). Лише 9 корнерів киян завершились ударами по воротах, «Динамо» має найменший у лізі xG після кутових – 1,1.

З 83-х корнерів 23 було розіграно через короткий пас на ближнього гравця (0 ударів). Ще 23 завершились навісом у воротарський майданчик (4 удари), 19 – в район дальньої стійки (3 удари), 15 – у район ближньої стійки (1 удар), 3 – у зону 11-метрового (1 удар).

Лідери за індивідуальними показниками

Динамівець Владислав Ванат після 17-ти турів є одним із двох найкращих бомбардирів VBET Ліги, а інший динамівець Віталій Буяльський – найкращим асистентом. Олександр Андрієвський є лідером чемпіонату за кількістю передгольових передач. Нижче наводимо представництво «Динамо» у топ-10 різних статистичних рейтингів ліги.