Турніри

Глобус

ФІФА почала тестувати нову систему відеодопомоги без ВАР

2024-05-18 10:53

Міжнародна федерація футболу (ФІФА) розпочала попередній етап тестування своєрідної альтернативи відеоарбітрам (ВАР) – так звану систему відеодопомоги, в якій ВАР не використовується.

Про це, зокрема, на конгресі ФІФА у Бангкоку повідомив президент федерації Джанні Інфантіно, повідомляє Marca.

Розуміючи, що введення та використання ВАР по кишені далеко не всім, ФІФА вигадала новий варіант – систему відеодопомоги. Це альтернатива ВАР, але без їхньої участі, з меншими фінансовими вкладеннями та меншою кількістю камер. Незмінним залишається тільки одне: можна оцінювати лише ті ж ключові моменти – пов'язані з взяттям воріт, призначенням пенальті, вилученням і помилковою ідентифікацією гравця, що був покараний.

Оскільки в новій системі не застосовується ВАР, ініціатором зупинення гри та перегляду відеоповторів суддею виступає тренер, якому двічі протягом матчу надається можливість зробити запит щодо використання відеозапису.

ФІФА вже випробувала нову систему відеодопомоги – на початку травня на юнацькому турнірі в Цюріху. За попередньою оцінкою результати визнані успішними. Вирішено продовжити експерименти.

Зазначимо, що йдеться саме про тести. Так само тестуються багато запропонованих нововведень. Саме тестування не означає подальшого впровадження та зміни існуючих правил.

footclub.com.ua