Єврo-2012

Підготовка

Львів тримає марку

UEFA.com Україна – Австрія – 2:1. За чотири дні після нічийного матчу з Німеччиною на оновленому НСК «Олімпійський» (3:3) збірна України на мажорній ноті відкрила для себе ще й «Арену-Львів», коли здобула перемогу над австрійцями за рахунок влучних ударів Артема Мілевського та Марко Девича.

ua.uefa.com

2011-11-15 23:10

УКРАЇНА – АВСТРІЯ – 2:1 Голи: Мілевський (18), Девич (90+2) – Кучер (71, автогол). Україна: Дикань, Федецький (Бутко, 46), Кучер, Ракицький, Селін, Тимощук, Ротань (Гармаш, 46), Алієв, Ярмоленко (Гусев, 64), Конополянка (Назаренко, 86), Мілевський (Шевченко, 56). Австрія: Алмер, Шимель, Погатець, Фухс, Іваншиц, Арнаутович, Алаба, Гарник (Кавлак, 60), Баумгартлінгер, Предль, Янко.

За чотири дні після нічийного матчу з Німеччиною (3:3) збірна України на мажорній ноті відкрила для себе ще й «Арену-Львів». У поєдинку з австрійцями підопічні Олега Блохіна, використовуючи ту ж саму тактичну побудову 4-2-3-1, виграли за рахунок влучних ударів Артема Мілевського та Марко Девича.

Початок гри залишився за гостями, які за рахунок активного руху примусили синьо-жовтих діяти без м’яча. На відміну від українців, австрійці у п’ятницю відпочивали, тож у вівторок вони сміливо пішли уперед великими силами і вженезабаром створили небезпечний момент. На 10-й хвилині Андреас Іваншиц заробив штрафний удар, але Марко Арнаутович влучив у «стінку».

Іще певний час команда Марцела Коллера зберігала контроль за перебігом подій на полі, проте на 18-й хвилині господарі провели чи не першу підготовлену атаку, яка й виявилася результативною. Євген Коноплянка дочекався забігання лівим флангом Олександра Алієва, котрий передачею увздовж воріт вивів на удар Артема Мілевського, а форварду київського «Динамо» достатньо було лише підставити ногу – 1:0.

Утім, цей гол не зупинив австрійців. Протягом наступної десятихвилинки вони мали зрівнювати рахунок. Однак Себастьян Предль після кутового пробив головою понад поперечиною, а після «пострілів» Арнаутовича та Давіда Алаби з-за меж штрафного майданчику м’яч просвистів поруч із правою стійкою Андрія Диканя. Ще в одному епізоді голкіпер українців не дозволив Алабі переграти себе зі «стандарту».

Перерва, здавалося, пішла на користь господарям. До того ж Олег Блохін вдався до замін, кинувши у бій молодих агресивних Богдана Бутка та Дениса Гармаша. Вже синьо-жовті стали домінувати на «Арені-Львів», і на 51-й хвилині Бутко намагався віддати Мілевському гольовий пас а-ля Алієв. Альпійців виручив їхній воротар Роберт Альмер.

Трохи згодом збірній Австрії ледь не вдалося упіймати суперника на контратаці – центральні захисники українців загубили Марка Янко. Той «розстрілював» Диканя метрів з чотирнадцяти та, на щастя Андрія, поцілив прямо у нього. У відповідь Алієв подарував Коноплянці можливість вдруге засмутити Альмера, який лише в останню мить якимось дивом парирував удар хавбека «Дніпра».

А на 71-й хвилині гості відігралися. Крістіан Фухс леворуч утік від двох суперників, виконав подачу до дальньої штанги, де Ярослав Ракицький дозволив Янко пробити головою повз Диканя. Олександр Кучер намагався врятувати ситуацію, але від його ноги м’яч потрапив у сітку – 1:1. А невдовзі захисник «Шахтаря» залишив свою команду у меншості через другу жовту картку, на що дуже швидко відреагували підопічні Коллера.

Вони увімкнули максимальні оберти, намагаючись скористатися своїми кращими фізичними кондиціями. Проте ані Алаба, ані Іваншиц Диканю не забили. А коли вже йшла друга компенсована хвилина Сергій Назаренко, Олег Гусев та Марко Девич, що також вийшли на заміну по перерві, організували другий гол у ворота Альмера – 2:1. Таким чином збірна України продовжила свою виграшну серію у Львові, здобувши тут сім перемог.