Єврo-2012

Турнір

Обійшлися без нокаутів

Франція – Англія – 1:1 Одвічні суперники розпочали свій шлях на ЄВРО-2012 із гросмейстерської нічиєї, швидко обмінявшись голами.

UEFA.com

2012-06-11 20:30

Група D .ФРАНЦІЯ – АНГЛІЯ 1:1
Насрі (39) – Лескотт (30).
Франція:
Льоріс, Дебюші, Евра, Рамі, Мексес, Кабай (Бен Арфа, 84), Рібері, Насрі, Малуда (Мартін, 85), А.Діарра, Бензема.
Англія: Харт, Г.Джонсон, Е.Коул, Террі, Лескотт, Джеррард, Янг, Мілнер, Паркер (Хендерсон, 78), Окслейнд-Чемберлен (Дефо, 77), Уелбек (Уолкотт, 90+1).
Попередження: Янг (71), Окслейнд-Чемберлен (34).

Швидко обмінявшись голами в першому таймі, збірні Франції та Англії досить мирно провели другу половину зустрічі, розписавши в дебюті ЄВРО-2012 нічию в першому матчі групи
D. Рахунок відкрив на 30-й хвилині Джолеон Лескотт, а відновив рівновагу Самір Насрі, влучно «вистріливши» з-за меж карного майданчика.

Після недільного «класико» європейського ґатунку – матчу Іспанії та Італії – продовженням свого одвічного протистояння відкрили турнір команд групи D Франція з Англією.

Англійці подарували світові футбол, але вигаданий французами Кубок Європи поки що залишається для них недосяжним. Маючи загальну перевагу над Францією (16 перемог проти восьми в 28 зустрічах), англійці в офіційних поєдинках здобули з принциповими суперниками по дві перемоги та дві нічиї, причому на чемпіонатах Європи Англія ще жодного разу не вигравала «битву за Ла-Манш». Вісім років тому в Португалії триколірні також відкривали для себе турнір протистоянням із Англією, здобувши вольову перемогу (2:1) завдяки двом ударам Зінедіна Зідана в компенсований час – зі штрафного та з 11-метрового.

Серед підопічних Роя Ходжсона ще залишилися учасники тієї пам'ятної дуелі – партнери Френка Лемпарда, котрий відкрив тоді рахунок, вразивши ціль ударом головою після поданого Девідом Бекхемом штрафного. На жаль для англійців, Лемпс через травму в останній момент вибув із складу команди на ЄВРО-2012. Але подумки він був поруч із товаришами, котрі в Донецьку повели в рахунку, на 30-й хвилині забивши гол-близнюк свого м'яча 2004-го! Тільки навішував з правого флангу Стівен Джеррард, а разючого удару завдавав Джолеон Лескотт, «продавивши» свого опікуна в карному майданчику Алу Діарра.

Останній мав змогу виправитися вже через п'ять хвилин, але «скопіювати» гол Лескотта після навісу Саміра Насрі йому завадив англійський кіпер Джо Харт, витягнувши удар з-під поперечини. Спроба добити м'яч – знов-таки головою – завершилася промахом Діарра.

Зате в наступній атаці не схибив Насрі. Розігравши на лівому фланзі нехитру, але стрімку триходівку, французи вивели цьогорічного чемпіона Англії на удар метрів з 18, і після «пострілу» в ближній кут рахунок зрівнявся.

По разу пославши один одного в нокдаун, «важковаговики» групи D повернулися до обміну ударами з безпечної відстані. Територіальною перевагою на зеленому донецькому «рингу» володіли французи, але реалізувати її було непросто – захист англійців діяв надійно. До ударів по воротах Харта справа не доходила цілих півтайму, поки того не потривожив Карім Бензема. Одноклубник Насрі цього разу був готовий упіймати «здобич».

Судячи з реакції трибун «Донбас Арени», глядачі залишилися не дуже задоволеними тим, як проходила гра в другій 45-хвилинці. Яскрава «афіша» матчу, на превелике розчарування вболівальників обох команд і нейтральних фанатів, котрі очікували такого ж непересічного видовища, останнього гарантувати не могла. Що поробиш – у тренерів були свої стратегічні розрахунки.

Протягом усього тайму трибуни лише двічі схопилися з місць – на 75-й хвилині Франк Рібері, протягнувши м'яч до лінії воріт, намагався пробити Харта практично з нульового кута. А невдовзі Йоан Кабай завершував розіграш кутового чудовим ударом з льоту, але на шляху м'яча опинилася нога захисника.

Отже, 1:1. Обидва записні фаворити групи D подовжили свої безпрограшні серії в офіційних матчах. Проте французи знову залишилися без перемоги, як і в останніх двох фіналах великих турнірів – ЧС-2010 і ЄВРО-2008. В обох випадках вони не змогли подолати груповий бар'єр. Але цього разу, здається, націлюються на найвищі місця. Як, утім, і команда Роя Ходжсона.