Персони

Інтерв'ю

Сотрудничество с Мишелем Платини

Всем известен тот факт, что Григорий Суркис в 2007 году на выборах президента УЕФА поддержал кандидатуру Леннарта Юханссона, а не нынешнего главы Европейского футбольного союза. Однако, столь открытая позиция, как оказалось в дальнейшем, сыграла только позитивную роль.

«ПРЕССИНГ»

2008-06-07 15:35

************

– Існує демократична процедура виборів президента чи членів виконкому УЄФА. Я вирішив, що з великою повагою ставлюся до пана Платіні, і не має значення, що на той час я був командною людиною, людиною, яка є не моралістом, а тим, хто поважає стосунки. Я відверто сказав пану Платіні, що мені потрібно підтримати Юханссона.

Але сьогодні я можу висловити переконання, що ті голоси, які були віддані за Мішеля Платіні на конгресі в січні минулого року, дали можливість мені пересвідчитися через більш як рік, що Платіні спростував тенденцію (а було багато думок), що це людина, яка каже, але нічого не буде робити, не є фаховою, не є професійною, що не має певного досвіду, знань.

Сьогодні я пересвідчився, що обрання президента Платіні було черговим еволюційним кроком з погляду сучасного футболу. Саме в тих питаннях, які багато років турбували європейську спільноту, європейську футбольну сім’ю. Зокрема, було вирішене питання про розформування групи G-14. Це була потужна група європейських клубів, які, без перебільшення, впливали на розвиток світового футболу.

І сьогодні немає проблем спілкування президента УЄФА чи президента ФІФА з цими власниками клубів, які і дають можливість пересвідчитися в тому, що можливо налагодити діалог, зруйнувати бар’єри, які б заважали революційному розвиткові футболу.

Радіо «Свобода», 06.07.2008

************

– На выборах президента УЕФА вы поддержали Леннарта Юханссона, а не Мишеля Платини. Не колебались?
– Есть поза, а есть – позиция. Я не мог предать Юханссона. Если бы поступил иначе, перестал бы себя уважать. Он пожилой человек, перенес сложнейшую операцию. При нем я состоялся как функционер в УЕФА, стал членом исполкома. А Платини я сказал: «Мишель, ты друг, но истина дороже». И ни разу о своем поступке не пожалел. А ведь рисковал не только креслом в исполкоме УЕФА на ближайшие четыре года, но и нашей заявкой на проведение ЕВРО-2012.

– Знали еще до выборов, что победит Платини?
– Нет, конечно. У действующего президента в таких случаях всегда больше шансов. Но отыскались люди, которые в последний момент предали Юханссона. Я искренне поздравил Платини с победой, сейчас у нас великолепные отношения. Мишель нормальный человек и понимает – если я не сдал Юханссона, то не сдам и его. Сегодня, когда после выборов прошло больше года, можно утверждать, что Платини – на своем месте. У него масса новых идей, в том числе, по реформе Лиги чемпионов. Он изменил представление всех о том, как должен работать президент УЕФА. Платини живет в Женеве или Ньоне, сам принимает решения, а не отдает это на откуп администрации, как бывало прежде. Благодаря своему авторитету вместе с Блаттером ликвидировал G-14 – источник смуты в клубном футболе.

«Спорт-Экспресс в Украине», 08.05.08