Кубок

Кримська кубкова мандрівка

UEFA.com Таврія – Металург Д – 3:2. Кожен з фіналістів прагнув виграти другий за рангом трофей. При тому, що раніше ані "Таврії", ані донецькому "Металургу" кубкова вершина не підкорювалася, обидва суперники не приховували свого бажання здобути разом із почесним призом путівку в кваліфікацію Ліги Європи УЄФА. І врешті-решт це вдалося підопічним Сергія Пучкова.

ua.uefa.com

2010-05-16 20:00

Таврія – Металург Д – 3:2

Голы: Фещук (2), Ковпак (40, з пенальті), Ідахор (97) – Мхітарян (50), Маріо Сержио (75).

Таврія: Старцев, Маркович, Джуричич, Корнєв, Монахов, Луценко, Галюза (Матяж, 84), Любенович (Гігіадзе, 70), Голайдо, Ковпак, Фещук (Ідахор, 62).

Металург: Дишленкович, Маріо Сержио, Чечер, Воловик, Боавентура (Танаса, 106), Прийма (Янков, 67), Димитров, Годін, Кінгслі (Суарес, 76), Мхітарян, Мгуні.

Предупреждения: Корнєв (26), Луценко (29), Маркович (60), Ідахор (66), Галюза (79), Джуричич (90+6), Монахов (96), Маркович (120+1) – Боавентура (66), Мгуні (96), Янков (112), Маріо Сержио (116).

Удаления: Джуричич (94), Маркович (120+1).

Кримчани агресивніше розпочали поєдинок, що цього року приймала домашня арена харківського "Металіста", і забили швидкий гол. Уже на 2-й хвилині Олександр Ковпак увірвався до карного майданчику донеччан і зробив майстерну передачу на вихід Максиму Фещуку, котрий у стрибку випередив захисника та відкрив рахунок.

Цей м’яч застиг зненацька "Металург", і до перерви той зміг відповісти кримчанам чи не єдиною фланговою атакою. Сама ж "Таврія", заволодівши психологічною перевагою та узявши перебіг подій під повний контроль, продовжувала шукати шляхи до воріт Володимира Дишленковича. І домоглася свого за п’ять хвилин до кінця першого тайму. Усе той же Ковпак заробив пенальті та самотужки його реалізував - 2:0.

Утім команда Николая Костова на капітуляцію не погодилася. Із початком другої половини вона включила максимальні швидкості та заходилася штурмувати сімферопольські бастіони. Вірменський нападник донеччан Генрік Мхітарян доволі швидко відіграв один гол красивим ударом з розвороту, а за 15 хвилин до закінчення гри ефектне соло у виконанні португальського захисника Маріо Сержіо анулювало фору "Таврії" - 2:2.

"Металург" і надалі володів тотальною перевагою. Зокрема, удар головою зімбабвійського форварда Костова Мусавенкосі Мгуні прийняла на себе поперечина, до й після цього справжні дива творив голкіпер кримчан Максим Старцев. Саме завдяки його реакції номінальні господарі втримали нічийний результат до закінчення основного часу гри.

Уже на початку екстра-тайму арбітр показав другу жовту картку центральному захиснику "Таврії" Саші Джуричичу, однак майже одразу його партнер Лакі Ідахор підсолодив цю пігулку, провівши третій м’яч у ворота "металургів". Отримавши націлену передачу від правої бровки, нігерійський бомбардир, що колись забивав у Лізі чемпіонів УЄФА за київське "Динамо", ударом головою знову примусив суперника відіграватися - 3:2.

Але на новий штурм донеччанам елементарно забракло сил, хоча однією слушною нагодою міг скористатися Мгуні. Відтак, діючи у меншості, "Таврія" зберегла переможний рахунок та з другої спроби здобула Кубок України - у 1994 році вона поступилася у фіналі в серії 11-метрових одеському "Чорноморцю" (3:5, основний час - 0:0).

До речі, це другий великий успіх сімферопольців, які у 1992-му виграли перший чемпіонат країни, та поки найкращий тренерський здобуток їхнього 48-річного наставника Сергія Пучкова.