Кубок

Полісся – Олександрія 0:0 (пен. 4:3). Кубок України, 1/4 фіналу. Звіт

Денис Бойко в серії пенальті потягнув удар Сергія Логінова та допоміг господарям пробитися у півфінал.

2023-11-02 18:40

Команда Юрія Калитвинцева вже зустрічалася з підопічними Руслана Ротаня на початку цього сезону, і навряд чи в «Олександрії» залишилися хороші враження від тієї гри в чемпіонаті (0:3). Але цього разу жодні проблеми в Прем’єр-лізі не повинні були бентежити «Олександрію».

Обидві команди активно розпочали поєдинок. В «Олександрії» був напівмомент Артема Шулянського після помилки В’ячеслава Танковського під пресингом, а у «Полісся» – швидка атака, яку розігнав Деніс Янаков. На восьмий хвилині Янаков перехопив біля штрафного майданчика передачу поперек поля від Кирила Сігеєва, але потім упав після чистого підкату від Сергія Логінова.

Надалі гості трохи більше володіла м?ячем, що притаманно для команд Руслана Ротаня, а «Полісся» розраховувало на швидкі контратаки. В одній з них Борис Крушинський класно закинув на Дмитра Шастала, але форвард «вовків» не зміг дотягнутися до верхового м?яча. Не вистачило Пилипа Будківського в цьому епізоді житомирянам…

А ось «Олександрія» відповіла моментом Шулянського, який на лівому фланзі штрафного хитнув захисника, після чого низом пробив у дальній кут – Денис Бойко накрив м’яч. Згодом голкіперу «вовків» знову довелося рятувати свою команду після потужного удару з дальньої відстані від Миколи Михайленка. У цьому моменті Михайленко смикнув м'яз під час ривку та вже через кілька хвилин був змушений поступитися місцем на полі Денису Шостаку.

На цьому неприємності для тренерського штабу «Олександрії» в першому таймі не закінчилися. В одному з ігрових епізоді отримав пошкодження гомілкостопу Олександр Мартинюк, покрокувавши за допомогою медиків у підтрибунне приміщення. Що стосується безпосередньо гри, то до перерви «Полісся» заробило два перспективні штрафні, але Янаков та Євгеній Морозко не використали свій шанс. Відкрити рахунок у зустрічі мав нагоду і Шастал, який прийняв м?яч спиною до воріт, розвернувся та неочікувано пробив у дальній нижній кут – Микита Шевченко зреагував.

Другий тайм розпочався з моменту того ж Шастала, який у центрі штрафного замикав передачу з правого флангу, але влучив у захисника. Через кілька хвилин голкіпер гостей впорався із ударом Козака під ближню стійку. У протилежних воріт Скорко виконав подачу з правого флангу на дальню стійку, де Шулянський скидав головою у район 11-метрової позначки, але з Сергій Чоботенко не дав Владиславу Погорілому дістатися до м’яча. Бойко знову виграв дуель в Шулянського, який намагався забити ударом у дальній кут після зміщення з флангу.

На 69-й хвилині Макуана опинився за спинами захисників під час передачі з центрального кола, але не переграв Шевченка. Зіпсував гострий момент Аріелсон, який упав під час отримання передачі від Козака у штрафному майданчику олександрійців. А ось із підкрученим ударом Смолякова після розіграшу кутового з другою спроби таки впорався Шевченко.

Наприкінці основного часу Артем Шабанов на кутовий блокував удар від Владислава Погорілого, а Шостак міг забивати ударом через себе, але Бойко дістав м?яч із кута. На 85-й хвилині арбітр перервав поєдинок через повітряну тривогу на Житомирщині. Після поновлення гри господарі мали одразу два моменти, аби не переводити матч у екстратайми. Спочатку Шевченко врятував команду від наслідків помилки Савченка в центрі поля, після чого Аріелсон завершував контратаку ударом у дальній кут. Згодом Макуана накрутив захисників та прострілював у штрафний, де м’яч влучив у живіт партнеру.

У овертаймах ближчими до забитого гола було «Полісся». Так Морозко підключився до атаки і був винагороджений за це вдалим відскоком. Євген прийняв м?яч на груди та пробив другим дотиком поруч із штангою. Пізніше Аріелсон залишився один на дальній стійці і з близької відстані розстрілював ворота – шляху м?яча стали Смирний та Скорко. А який супермомент змарнував бразилець після ідеального навісу Смолякова! Аріелсон з кількох метрів пробивав головою взагалі без перешкод, але після відскоку від газону м?яч пролетів над воротами, зачепивши поперечку.

Зрештою, доля путівки до півфіналу вирішилася у серії післяматчевих пенальті, де Бойко потягнув удар Логінова, а Копин та Морозко не реалізували свої удари. Відтак, «Полісся» крокує далі, а «Олександрія» може зосередитися на виступах у Прем’єр-лізі.

ПОЛІССЯ – ОЛЕКСАНДРІЯ – 0:0, по пенальті 4:3
Полісся:
Бойко, Морозко, Чоботенко, Шабанов, Смоляков, Крушинський (Кушніренко, 63), Танковський (Огіря, 86), Козак, Грицук (Мустафаєв, 63), Янаков (Макуана, 46), Шастал (Аріелсон, 63).
Олександрія: Шевченко, Скорко, Логінов, Савченко, Мартинюк (Копина, 40), Сігеєв (Білошевський, 75), Михайленко (Шостак, 27), Смирний, Шулянський, Джевані (Калитвинцев, 75), Андрейчук (Погорілий, 46).
Попередження: Смоляков (53), Кушніренко (83) – Савченко (41).
Серія пенальті: 0:1 Скорко, 1:1 Кушніренко, 1:1 Логінов (голкіпер), 2:1 Аріелсон, 2:2 Погорілий, 3:2 Мустафаєв, 3:2 Копин (поперечина), 3:2 Морозко (повз), 3:3 Калитвинцев, 4:3 Козак.