ТМ. Шахтар – Утрехт (Нідерланди) 4:2. Звіт

22 липня «Шахтар» провів контрольний матч з нідерландським «Утрехтом».

2023-07-22 18:28

Спаринг проходив у форматі чотирьох таймів по 30 хвилин кожен. У стартовому складі «гірників» вийшли голкіпер Дмитро Різник, захисники Дмитро Топалов (ліворуч), Микола Матвієнко та Валерій Бондар (у центрі), Георгій Гочолеішвілі (праворуч), у середині поля діяли Артем Бондаренко, Дмитро Криськів та Георгій Судаков, на флангах атаки грали Олександр Зубков і Богдан В’юнник, а на вістрі нападу – Лассіна Траоре.

1-й тайм. Голи Траоре та В’юнника

Підопічні Патріка ван Леувена розпочали матч з домінування на полі й уже на 2-й хвилині відкрили рахунок: Зубков пресингом змусив помилитися захисника господарів під час розіграшу від воріт, м’яч відскочив до Траоре, який у дотик переправив його в сітку – 0:1. Українці продовжували діяти першим номером: регулярно загострював гру Зубков, після стандарту небезпечно бив головою Матвієнко (повз ворота). У середині тайму активізувався «Утрехт», і вже свою майстерність продемонстрував Різник, коли спочатку впорався з ударом у ближній кут, а потім здійснив ефектний сейв, зреагувавши на підрізку головою від Дувікаса під дальню стійку. І все ж зміцнити перевагу вдалося саме донеччанам: на 30-й хвилині Богдан В’юнник отримав м’яч на лівому фланзі, змістився в центр і ударом з-за меж штрафного вразив ближній кут – 0:2.

2-й тайм. Дебют Невертона і влучний удар Судакова

Після першої мініперерви на полі з’явилися воротар Анатолій Трубін і новачок «Шахтаря» Невертон, який зайняв місце лівого вінгера. Бразилець одразу активно увійшов у гру і в одному з епізодів класним пасом виводив Траоре на ударну позицію, але буркінійця на мить випередив захисник. Більшу частину другого тайму команди провели в намаганнях налагодити комбінаційні дії, проте гольових моментів майже не виникало. Та навіть так «гірники» знайшли шанс і довели рахунок до розгромного: на 58-й хвилині Георгій Судаков зважився на постріл здалеку і поцілив під праву стійку воріт – 0:3. Одразу ж міг відзначитися Тоіров, але цього разу утрехтців виручив кіпер.

На другу половину матчу тренерський штаб «оранжево-чорних» випустив інший склад: воротар Денис Твардовський, оборонці Юхим Конопля, Едуард Козік, Ярослав Ракіцький, Віктор Корнієнко, півзахисники Олег Очеретько, Єгор Назарина, Антон Глущенко, Олексій Кащук, форварди Данило Сікан і Кевін Келсі.

3-й тайм. Результативний відрізок з голом Ракіцького

У цій 30-хвилинці нідерландці виглядали ініціативніше, через фланги доправляючи м’яч до карної зони гостей, і цей тиск приніс «Утрехту» бажаний результат. На 79-й хвилині Клайбер обвідним ударом здалеку поклав м’яч під ліву стійку та розмочив рахунок, а на 82-й хвилині Буссаїд увірвався по місцю правого інсайду і розстріляв сітку за спиною Твардовського, скоротивши різницю до мінімуму. Проте слідом забили й донеччани: після подачі Кащука зі штрафного Ярослав Ракіцький головою підправив м’яч у ворота – 2:4.

4-й тайм. Перший вихід Педріньйо та підсумкова перемога

У заключний період зіграв голкіпер Тимур Пузанков, опорний півзахисник Деніл Кастілло та ще один новобранець «Шахтаря» – лівий захисник Педріньйо (трохи згодом на полі з’явився Мар’ян Фарина). На старті був момент в активного Кащука, проте в ближньому бою воротар утрехтців накрив удар. У середині тайму Олексій мав ще один вихід сам на сам, але тепер перекинув разом з кіпером і ворота господарів. У протилежному штрафному сейв здійснив Пузанков, не дозволивши супернику відзначитися у швидкій атаці. У двох епізодах Келсі та Глущенко опинилися на газоні у карній зоні після зіткнень із суперниками, але арбітр залишив ці моменти без уваги і пенальті не призначив, тож останні пів години минули без голів.

4:2 – «гірники» у 120-хвилинному заключному контрольному матчі на літніх зборах в Нідерландах перемагають «Утрехт».

Завтра «оранжево-чорні» планують повернутися до України, а вже 29 липня «Шахтар» стартує у новому сезоні поєдинком 1-го туру УПЛ з «Металістом 1925».

ШАХТАР – УТРЕХТ – 2:4
 Клайбер (80), Бусаід (82) – Траоре (2), В’юнник (30+1), Судаков (58), Ракіцький (84).
Шахтар (стартовий склад): Різник (Трубін, 31), Гочолеішвілі, Бондар, Матвієнко, Топалов, Бондаренко, Судаков, Криськів, Зубков (Тоіров, 45), В’юнник (Невертон, 31), Траоре.
Склад «Шахтаря» на третій і четвертий тайми: Твардовський (Пузанков, 91), Корнієнко (Педріньйо, 91), Ракицький, Козік, Конопля (Фарина, 106), Глущенко, Назарина (Кастілло, 91), Очеретько, Сікан, Кащук, Келсі.