Чорноморець – Дніпро-1 1:2. Україна, 25-й тур. Звіт

Команда Олександра Кучера здобула дуже непрості три очки. Матч проходив приблизно в рівній боротьбі. Найяскравіший відрізок припав на початок іншого тайму: Алефіренко та Назаренко відзначилися забитими м'ячами, а Довбик не зумів реалізувати пенальті. Втім, наприкінці найкращий снайпер чемпіонату все ж таки виправився...

2023-05-07 15:42

Дніпряни почали гру дуже активно, високо пресингучи суперника вже біля його карного майданчику – на 20-й секунді гості заробили перший кутовий, а на 2-й хвилині Піхальонок завдав першого удару (трохи неточно). Невдовзі той же Піхальонок знову був на хороший ударній позиції після скидання п’ятою від Довбика, але цей удар було заблоковано.

Після стартової 15-хвилинки виникли два досить спірних епізоди із суддівської точки зору – рефері не став призначати пенальті за гру рукою Брагару у власному карному майданчику та не дав жовту картку Демченку, котрий жорстко врізався в Бабенка. Тим часом, до середини тайму дніпряни подали чотири кутових, але тільки один завершився ударом Сарапія – вище воріт.  Не був гострим і удар головою Гуцуляка після навісу зі штрафного Піхальонка, а два потенційно небезпечних рейди Рубчинського у чужий карний майданчик завершилися втратою м’яча.

Ближче до завершення тайму гар стала більш рівною. Гостям не вистачало правильних рішень у заключній фазі атак та завершального удару, хоча моменти у Гуцуляка та Довбика для цього були.

Щодо атакуючих дій «Чорноморця», то у першому таймі Рибак запам’ятався обіграшом у власному штрафному майданчику Алефіренка, двома перехопленнями після прострілів з правого флангу, грою головою за межами штрафного майданчику та красивим сейвом вже у компенсований арбітром час після удару Авагімяна.

У другому таймі дніпряни свій перший момент створили на 51-й хвилині, коли Гуцуляк видряпав м’яч біля кутового прапорця і завдяки Довбику, який поставив корпус захиснику, пройшов у карний майданчик і зробив простріл, але Рубчинський в падінні пробив неточно. І буквально одразу одесити відповіли результативною атакою – Алефіренко після довгої передачі уникнув офсайду і перекину м’яч через Рибака, який занадто далеко вийшов з воріт. Але раділи футболісти «Чорноморця» недовго – Піхальонок кинув у прорив Довбика, а Артем від лицевої лінії віддав пас на лінію воротарського майданчику, звідки Назаренко у дотик спрямував м’яч під поперечину, забивши свій перший гол в сезоні – 1:1!

Спортклубівці продовжують тиск, і на 61-й хвилині Рубчинський заробляє пенальті (дуже, зауважимо, спірний - ред.) Довбик виконує удар і Паст реагує на постріл, при але відбиває прямо на Артема і кращий снайпер чемпіонату здається поповнює свій бомбардирський рахунок, але рефері вирішує, що голкіпер одеситів вийшов з воріт і приймає рішення на користь порушника правил – перебити удар! Знову дуель Довбик – Паст і вдруге поспіль голкіпер виявляється сильнішим, при цьому і цього разу воротар рушив вперед до удару, проте у цьому випадку суддівський свисток промовчав.

Незважаючи на невдачу дніпряни не опустили рук, продовжуючи боротися до останнього. І успіх спортклубівцям після дев’ятого кутового у грі – Пеглоу подав, а Довбик виграв боротьбу і, незважаючи на все, забив таки гол у цьому матчі! Вже у компенсований арбітром час Артем міг записати до свого активу ще одну гольову передачу, вивівши на удар Підлепенця, але той влучив у захисника.

У підсумку спортклубівці довели справу до дуже важкої, вольової перемоги.

ЧОРНОМОРЕЦЬ – ДНІПРО-1 – 1:2
Голи: Алефіренко (54) – Назаренко (57), Довбик (83).
На 64-й хвилині Довбик («Дніпро-1») не забив пенальті (воротар).
Чорноморець: Паст, Брагару, Єрмаков, Салюк, Путря (Штогрін, 88), Демченко, Васильєв, Кузик (Войтіховський, 88), Алефіренко, Авагімян (Хадіда, 82), Бадібанга.
Дніпро-1: Рибак, Адамюк (Хайнер, 86), Сваток, Сарапій, Назаренко (Є. Пасіч, 86), Рубчинський (Когут, 75), Бабенко, Бланко (Пеглоу, 59), Піхальонок (Підлепенець, 86), Гуцуляк, Довбик.
Попередження: Путря (26), Брагару (50), Васильєв (62), Авагімян (74) – Гуцуляк (76).