Рух – Динамо 1:1. Україна, 21-й тур. Звіт

Незважаючи на швидкий гол, команда Мірчі Луческу втратила чергові очки. Цього разу вона не впоралась із спротивом одного з аутсайдерів УПЛ.

Денис БОРИСЕНКО, «Футбольний клуб»

2023-04-14 17:00

Кияни краще розпочали гру, одразу запропонувавши господарям високий темп із елементами пресингу. Якоїсь надзвичайної гостроти з цього не вийшло, але «Рух» все одно був поставлений перед необхідністю зосередження на діях в обороні.

«Динамо» частіше та трохи краще поралося з м’ячем, намагаючись відшукати дірку в захисті суперника, і доволі швидко це завдання виконало. Вже на 16-й хвилині Беніто з правого краю віддав чудовий пас у центр на вільній простір Ванату, який у дотик відкрив рахунок. На жаль, то був найкращий епізод біло-синіх у першому таймі.

Вони й далі атакували наче за інерцією, проте дуже примітивно і зовсім без винахідливості, що дозволило львів’янам поступово призвичаїтися до такої манери киян. А десь починаючи із другої третини тайму «Рух» и сам почав намацувати гру вперед, до того ж зусиллями рухливого Климчука посадивши на жовті картки обох центрбеків «Динамо» Попова та Дячука.

І цього незначного прискорення вистачило господарям для відновлення рівноваги на табло. За 5 хвилин до перерви вони примусили до чергової помилки Шепелєва, після чого Климчук нав’язав боротьбу захисникам та динамівському голкіперу Нещерету, чим врешті решт скористався Довгий, що забивав уже в порожні ворота – 1:1!

Подібна прикрість примусила «Динамо» повернутися з неба на землю, а Шепелєва закликала до агресивних дій в атаці, внаслідок чого йому ледь не вдалося виправитися. Однак на перерву команди пішли за нічийного рахунку.

Повернулися на поле кияни вже з двома замінами у складі – Луческу відправив на достроковий відпочинок, окрім Шепелєва, ще й ледачкуватого Беніто. «Динамо» ж знову спробувало накинутися на «Рух», який, проте, вже не виглядав вельми наляканим. Навпаки!

Так, на 57-й хвилині Таллес вивів лідера львів’ян Климчука майже сам на сам із Нещеретом, але той не зміг перекинути м’яч через воротаря, що вибіг аж до лінії штрафного майданчику. До речі, гості до цього моменту так і не турбували господарського кіпера Паньківа. Отже, Луческу мав щось таке вигадувати іще.

Тренер «Динамо» відреагував на безпорадність своїх гравців другою подвійною заміною, надавши шанс проявити себе Андрієвському та Раміресу. «Рух» провів аналогічну ротацію, також підтримуючи доволі високий темп гри, адже не було схоже, що нічия вважалася його єдиною метою.

Між тим час матчу поступово спливав, а Паньків так і залишався за великим рахунком поза грою – «Динамо» зовсім не надавало йому роботи. Хіба що після безадресних навісів кудись уперед досвідчений воротар мусив іноді підстрибнути або навіть впасти. Чогось більш загрозливого Луческу від своєї команди так і не дочекався.

Львів’яни ж додали до свого активу одне очко, що дозволило їм хоча б тимчасово залишити передостаннє місце в турнірній таблиці УПЛ.

РУХ (Львів) – ДИНАМО (Київ) – 1:1