Кривбас – Ворскла 1:1. Україна, 23-й тур. Звіт

Якщо вихід у фінал національного Кубка й покращив настрій «Ворсклі» після поразки від «Динамо» в чемпіонаті з розгромним рахунком 1:5, то одночасно цей успіх і випорожнив полтавську команду емоційно та фізично. Головним завданням тренерського штабу «зелено-білих» було відновити підопічних до зустрічі з одним із лідерів УПЛ, яка мала стати третьою для ворсклян за дев’ять днів. Тільки-но часу для цього було вкрай мало.

Євген ЛЕБЕДЄВ, «Футбольний клуб»

2024-04-08 20:35

Гості хоча й розпочали двобій у Кривому Розі на рівних (цьому в деякій мірі «сприяла» повітряна тривога в Дніпропетровській області, що затримала матч на півгодини), після стартових хвилин почали просідати.

Після завершення дебютної чверті герой кубкової гри з «Поліссям» (1:0) Павло Ісенко урятував партнерів під час виходу віч-на-віч Андрія Понєдєльніка, згодом Данило Бескоровайний не влучив у площину воріт. А в наступному епізоді м’яч улучив у руку Даниїлу Хрипчуку й рефері Олексій Деревинський призначив пенальті. Повторити подвиг, як на останніх хвилинах у Житомирі, Ісенку цього разу не вдалося – кіпер не дотягнувся до м’яча після удару Даніеля Соси з «позначки» в кут.

Швидкий гол у відповідь від «Ворскли» став певною несподіванкою. Щоправда, звинуватити в цьому треба Бескоровайного, який у простій ситуації не зміг перервати пас Ібрагіма Кане на Руслана Степанюка. Форвард скористався подарунком, вийшов на побачення з Володимиром Маханьковим і не залишив тому шансів. Більше того, хлопці Сергія Долганського мали змогу піти на перерву в ранзі переможця, але Степанюк «вистрілив» поруч із стійкою з лінії штрафного після передачі Миколи Ковталюка.

Юрію Вернидубу довелося під час відпочинку вносити кадрові корективи, й на другу половину зустрічі господарі вийшли з двома змінами в складі. Заміни тренерського штабу ледь не спрацювали майже миттєво! Після кутового у виконанні «джокера» Максима Задераки Понєдєльнік із «другого поверху» перевірив на міць стійку, а Олег Кожушко не влучив по м’ячу після небезпечного прострілу ще одного «резервіста» Артура Микитишина.

У гостей заслуговує на увагу «залп» Євгена Павлюка, який на себе відважно прийняв Дмитро Хомченовський. Натомість ворсклян знову урятувала стійка, коли вже капітан криворіжців пробив із центру штрафного майданчика рикошетом від Віктора Корнієнка!

Проте, невдовзі пристрасті вгамувалися, знову пішли заміни, але цього разу воли лише сповільнили гру. Єдине, на що суттєве награли суперники до фінального свистка – удар головою Степанюка поруч із стійкою під час завершення контрвипаду гостей.

Нічия може дорого коштувати «Кривбасу» в чемпіонській гонці. Після сьогоднішньої осічки криворіжці вже на два очки відстають від лідера «Шахтаря», який ще має два матчі в запасі. «Ворскла» ж одноосібно окупувала сьому сходинку таблиці, на один заліковий бал відірвавшись від «Чорноморця». До єврокубків у полтавців прірва в 12 турнірних пунктів, але в них ще залишається кубковий фінал, в якому вони протистоятимуть 15 травня тим же гірникам.

КРИВБАС – ВОРСКЛА – 1:1
Соса (22, з пенальті) – Степанюк (30).
Кривбас: Маханьков, Понєдєльнік, Бескоровайний, Стецьков, Дібанго, Бізімана (Микитишин, 46), Вакулко, Д.Кузик (По, 74), Хомченовський (Твердохліб, 88), Соса (Задерака, 46), Кожушко (Луньов, 74).
Ворскла: Ісенко, Пердута, Крупський, Хрипчук, Павлюк, Кане (Нестеренко, 71), Мякушко (Глущенко, 53), Сіссоко, Степанюк (Коджові, 88), Ковталюк (Толі, 53), Корнієнко (Якубу, 71).
Попередження: Бізімана (34), Стецьков (58), Луньов (81).