Україна

Регіони

Павелко: «Області є чим пишатися»

У рамках загальнонаціонального проекту «Футбольна країна» кореспондент Інформ-служби ФФУ поспілкувався із головою Федерації футболу Дніпропетровської області (ФФДО) Андрієм Павелком. В інтерв’ю він розповів про програму розвитку футболу в області, а також про підготовку Дніпропетровська до Євро-2012.

Ольга ДОЛІНІНА, ФФУ

2008-10-08 05:30

- Андрію Васильовичу, яким нині є футбольне господарство Дніпропетровщини?

- Нам є чим пишатися. Розширюється географія учасників першості регіону. Чемпіонами стають колективи з різних куточків області, і турнір відрізняється неабиякою інтригою. Зазвичай моду диктує команда з Кривого Рогу, проте нині про себе гучно заявляють футболісти Марганця.

Останніми роками прогресує дитячо-юнацький футбол. Кількість команд в області постійно збільшується - зараз їх уже 82. Гадаю, що це пристойний рівень. Схожа тенденція спостерігається і у міні-футболі: у першості беруть участь близько 70 колективів. Цього року вперше ФФДО провела чемпіонат і серед жіночих команд у двох вікових групах. Крім того, відновлена і вже втретє проводиться першість області серед ветеранів.

Ми постійно контактуємо з сільськими, районними, міськими асоціаціями. 96% з них - зареєстровані, і це - один з найкращих показників по Україні. Ми маємо стати першою регіональною федерацією, що вона зареєструвала усі свої колективні члени. Дуже важливо, аби офіційного статусу здобули навіть найбільш віддалені територіально від Дніпропетровська організації. Наприклад, Царичанська чи Широкововська.

Відзначу, що наші міські й районні федерації - перші в країні. У Дніпропетровську є деякі райони, у яких мешкають понад 200 тисяч жителів, і вони просто зобов’язані мати свої футбольні органи, що займатимуться розвитком цього виду спорту.

Одним із головних досягнень ФФДО є створення знов таки першої і поки єдиної в Україні Асоціації футбольних уболівальників - на зразок тих, що вже існують в Англії та Росії. Я вважаю, що це правильний шлях об’єднання людей навколо спільного інтересу. Важливо те, що асоціацію очолили лідери фанатського руху. Якщо раніше хлопці брали участь у бійках, то зараз вони грають у футбол. Нещодавно команда з Дніпропетровщини перемогла на міжнародному турнірі серед уболівальників, що проходив у Львові. Саме за ініціативи Асоціації відбувся матчу пам’яті Євгена Кучеревського, у якому, окрім прихильників футболу, брали участь наші славетні майстри - Олег Протасов, Олег Таран, Валерій Городов та інші. У найближчих планах - проведення чемпіонату серед уболівальників під патронатом мера Дніпропетровська.

- За рахунок чого забезпечується фінансування федерації? Чи існує допомога з боку місцевої влади і ФФУ?

- Ми розробили систему залучення меценатів. Якщо торік у нас був один генеральний спонсор, то зараз - уже два. Надані кошти ми направили до усіх федерацій нашого регіону. ФФУ забезпечує область м’ячами, майданчиками зі штучним покриттям. Це - серйозна допомога. Разом із керівництвом міста і області ми плануємо провести через обласний бюджет кошти на встановлення майланчиків і вперше відчути фінансову підтримку влади.

- Які проблеми, окрім фінансових, є найбільш актуальними для ФФДО?

- Нещодавно в Дніпропетровську відкрився чудовий сучасний стадіон, проте в цілому в області бракує якісних полів та арен. Утім, це є проблемою для усієї України - не тільки для Дніпропетровщини.

- Чи існує в області програма розвитку футболу?

- Звичайно. Футбол пропагується і розвивається. Бажано, щоб у меценатів була можливість допомагати улюбленій грі. На жаль, вони зіштовхуються з перешкодами - законодавчими і тими, що пов’язані з оподатковуванням. Це також є загальнонаціональною проблемою.

- Розкажіть, будь ласка, про Академію футболу.

- Дніпропетровську академію не треба плутати з клубними академіями. Ми пішли шляхом розвитку футболу безпосередньо у районах міста. Завдяки співробітництву з міською владою, з якою у нас склалося дуже добре взаєморозуміння, ми відкрили філії Академії футболу на базі середніх загальноосвітніх шкіл в кожному мікрорайоні. Таким чином, хлопчаки мають змогу долучатися до гри мільйонів фактично за місцем проживання. Вони беруть участь у змаганнях філій Академії, у загальноміських турнірах. Після двох-трьох років занять футболом в Академії, тренери ДЮСШ зазвичай відбирають талановиту молодь у свої групи.

- Як Дніпропетровськ веде підготовку до Євро-2012?

- ФФДО та представники міської влади створили робочу групу, яку очолив мер Дніпропетровська Іван Куличенко. Ми відвідували Швейцарію під час її підготовки до Євро-2008 і безпосередньо під час проведення чемпіонату континенту. У Берні футбольна громадськість і особисто мер міста Олександр Чеппет надавали нам всебічну підтримку. Група переймала досвід і працювала за різними напрямками - транспорт, комунальне господарство, безпека на стадіонах, медицина, аеропорт, волонтери та інше. За роботою всіх систем ми спостерігали і безпосередньо у дні проведення матчів - в Берні, Цюріху й Базелі. Упевнений, здобутий досвід стане нам у пригоді під час підготовки до Євро-2012.

- До речі, саме у Дніпропетровську відкрився перший в Україні стадіон, що він прийматиме матчі континентального форуму.

- До відкриття арени ми йшли поступово, за заздалегідь складеним планом. Наше місто впевнено прямує до Євро-2012. У нас немає жодних сумнівів, що Дніпропетровськ зможе підготуватися належним чином. Церемонію відкриття красеня-стадіону, у якій брав участь Президент України Віктор Ющенко, телеглядачі спостерігали у прямому ефірі. Добре, що все пройшло за європейськими традиціями. Представники УЄФА, які відвідали церемонію, були приємно здивовані розмахом свята.

ffu.org.ua