Україна

Регіони

Фощій: «Піклуємось про зміну»

Інформ-служба ФФУ У рамках загальнонаціонального проекту «Футбольна країна» кореспондент Інформ-служби ФФУ поспілкувався із головою Федерації футболу Черкаської області (ФФЧО) Володимиром Фощієм. Він докладно розповів про всі аспекти футбольного господарства у його області, не оминувши і найактуальніших проблем.

ffu.org.ua

2008-10-10 06:00

? Володимире Григоровичу, що собою являє нині футбольне господарство Черкащини?

? Футболом у нас займаються понад 30 тисяч осіб різного віку ? дітей, юнаків, аматорів, ветеранів. Є, звісно, і жіночі команди. Спортивна база області ? це 31 стадіон, 377 футбольних полів, 29 майданчиків із штучним покриттям. В містах і районах області працюють 26 легалізованих федерацій футболу, які займаються розвитком цього виду спорту на місцях.

 

? А як щодо якості стадіонів, футбольних полів? В яких умовах доводиться тренуватися і грати футболістам регіону?

? На жаль, з цим у нас існують певні проблеми попри те, що за останні три роки обласною федерацією було зроблено чимало. Зокрема, сформовано і затверджено вимоги до інфраструктури футбольних клубів, які беруть участь у чемпіонатах 1-ї та 2-ї ліги, змаганнях серед дітей і ветеранів. Спортивна база потроху покращується. Наприклад, в Умані відбудовано стадіон, кілька футбольних полів, проведено поточні ремонти арен у Кам’янці, Золотоноському, Шполянському районах. Нинішнього року приводився до ладу стадіон «Колос» в Городищенському районі. Ця планомірна робота здійснювалася завдяки ініціативі керівників владних структур на місцях.

 

? А на чиї плечі лягає основний тягар фінансових витрат, що йдуть на поліпшення спортивної бази?

? До 2004 року на Черкащині було встановлено 14 майданчиків зі штучним покриттям завдяки допомозі Федерації футболу України. А вже з 2005-го кошти виділялися з державного бюджету відповідно до постанови Кабінету міністрів України. Якщо ж говорити про ремонт стадіонів, реконструкцію футбольних полів, то, звичайно, ці витрати фінансуються з районних чи міських бюджетів.

 

? Яким чином ви співпрацюєте з національною федерацією?

? Ми маємо змогу спостерігати, якої популярності набув футбол в нашій країні за останні 6-7 років. Я вважаю, що в цьому є велика заслуга Григорія Суркіса. Підтримку з боку ФФУ відчуваємо не тільки ми, але і будь-яка інша обласна федерація. За останні 5 років для розвитку шкільного футболу і запровадження уроків фізкультури з елементами цієї гри ФФУ передала Черкаській області близько 30 тисяч м’ячів. Торік було переведено 50 тисяч гривень на виконання ФФЧО статутних вимог. Крім того, для забезпечення активної діяльності на теренах області нам було виділено і автомобіль. Та й загалом, на розуміння і кваліфіковану пораду фахівців ФФУ ми можемо розраховувати завжди.

 

? Чи існує на Черкащині програма, спрямована на розвиток футболу?

? Так, з 1998-го по 2003-й, і з 2003-го по 2008-й роки були прийняті й діяли цільові комплексні програми розвитку футболу в Черкаському регіоні. А 7 серпня 2008 року сесією обласної ради було затверджено програму сприяння проведенню в Україні Євро-2012.

 

? Чи відчувається в області дефіцит кваліфікованих тренерських кадрів?

? Зараз у нас зареєстровано 124 штатних спеціалісти і 82 тренери, які працюють на громадських засадах. Звісно, проблема з кадровим забезпеченням існує. Особливо ? у школах обласного сільського спортивного товариства «Колос». Адже у сільській місцевості набагато важче знайти кваліфікованого тренера. Менше половини наставників працюють почасово. Чи можна говорити про якість занять, якщо людина проводить тренування тривалістю у півтори години після повноцінного робочого дня?.. ФФЧО спільно з обласним управлінням у справах молоді та спорту намагається вплинути на цю ситуацію, але поки проблеми залишаються.

 

? Якими футбольними здобутками може пишатися Черкащина?

? Дуже прикро, що наша команда майстрів ? черкаський «Дніпро» ? залишив перший дивізіон. Проте нині у вищій лізі жіночої першості країни область представлено командою «Ятрань-Уманьфермаш». Взимку міні-футболістки виборола путівку до елітного національного дивізіону. «Рятівник», що представляє Черкаський інститут пожежної безпеки, зазвичай стає призером всеукраїнських змагань серед студентів. Є й інші успіхи, але все одно ми прагнемо більшого.

 

? Нещодавно відбулося святкування сторіччя смілянського футболу.

? Дійсно, перша команда в місті Сміла була створена в 1908 році за ініціативи палкого прихильника спорту Тимофія Медведєва. Тож 14 вересня ми відзначали ювілей. На свято з’їхалися представники кількох поколінь футболістів, які сьогодні проживають в Україні, Росії, Португалії. До програми святкування було включено чимало змагань, на могилі засновника смілянського футболу було встановлено пам’ятник, а на стадіоні «Авангард» було відкрито пам’ятний знак Тимофію Медведєву. Увечері в місцевому будинку культури відбулися урочистості, під час яких ушановували наших футбольних ветеранів і вручали їм нагороди.

 

? Який напрямок діяльності ви вважаєте першочерговими для ФФЧО?

? Розвиток дитячо-юнацького футболу. Без нього гра мільйонів не матиме майбутнього ? як на Черкащині, так і в цілому в Україні. Підтвердженням того, що ми опікуємося цим напрямком, є велика кількість команд, які виступають у першості області у трьох вікових групах, ? 97!

 

? Як на Черкащині пропагується футбол?

? Ми співпрацюємо із засобами масової інформації. І в газетах, і на телебаченні висвітлюються події, пов’язані з розвитком у області улюбленої гри. Думаю, що пропагандистська робота проводиться на достатньо високому рівні та у достатньо великому обсязі.

www.ffu.org.ua