Україна

Регіони

Львівщина закохана у футбол

У рамках загальнонаціонального проекту «Футбольна країна» кореспондент Інформ-служби ФФУ поспілкувався із головою Федерації футболу Львівщини (ФФЛ), членом Виконкому Федерації футболу України Ярославом Грисьом.

Інформ-служба ФФУ

2008-09-09 05:30

– Ярослав Антонович, яким є нині футбольне господарство Львівщини?
– На футбольній мапі країни наша область представлена як на професійному, так і на аматорському рівні. Ми маємо два клуби в Прем’єр-лізі, ще одного – в другій.

У свою чергу ФФЛ проводить регулярні змагання на обласному рівні – у прем’єр-лізі, першій та другій лігах. Команди прем’єр-ліги виступають лише дорослим складом, але заявляють у другому дивізіоні молодіжну команду або фарм-клуб, які формуються на базі юнаків 1989-1992 рр. народження. Проходить чемпіонат області у чотири кола за системою «вдома – на виїзді».

Команди першої ліги розділені на дві підгрупи «А» та «Б» – по 10 команд у кожній за територіальним принципом та згідно з результатами обласних турнірів минулого сезону. Колективи першого дивізіону (юнацький та дорослий склади) змагаються у два етапи – попередній та фінальний.

На першому команди змагаються у два кола, при цьому юнаки з’ясовують стосунки безпосередньо перед грою дорослих. За підсумками попереднього етапу 8 найкращих команд першої ліги, які згідно з результатами попереднього раунду, посядуть 1-4-е місця у підгрупах «А» та «Б», виходять до фіналу. Його результати й визначать переможця та призерів першості-2008. Перша та друга команди наступного сезону гратимуть у прем’єр-лізі.

Команди, що посядуть 5-7-е місце у підгрупах «А» та «Б», формують власний турнір, де розігрують позиції з 9-ї по 14-ту. Відповідно 8-9-ті колективи підгруп сперечатимуться за місця з 15-го по 20-те.

Юнацькі команди, які за підсумками попереднього етапу посядуть першу та другу позиції у підгрупах «А» і «Б», виходять до фінального раунду. За його результатами визначається переможець та призери юнацької першості області-2008. Решта колективів проводять стикові матчі – третє з третім, четверте з четвертим і т.д.

Команди другої ліги розділені комітетом з проведення змагань на підгрупи «А» та «Б» за територіальним принципом. Турнір проводиться у два кола, а юнаки грають безпосередньо перед дорослими. Місця у підгрупах визначаються за окремим заліком для юнацьких та дорослих команд.

Представники другої ліги, які згідно з результатами у підгрупах «А» та «Б» першості-2008 посядуть перші місця серед дорослих складів, підвищуються в класі. Для виявлення переможця і призерів другої ліги, дорослі та юнацькі склади проводять стикові матчі (дома та на виїзді) згідно із зайнятими у підгрупах місцями.

– Скільки приблизно людей займається футболом в області? Скільки футбольних шкіл, стадіонів? У яких умовах тренуються й грають? Чи вистачає кваліфікованих тренерів?
– Що стосується статистичних даних, то вони на сьогодні є такими:

Кількість осіб, що займаються футболом на Львівщині – 53327.

Кількість тренерів, які тренують дорослих футболістів (з них з вищою фізкультурною освітою): штатних – 68 ( 68 ) громадських – 447 (218 ).

Кількість тренерів, які тренують дітей та юнаків (з них з вищою фізкультурною освітою): штатних 126 (126), громадських 112 (81).

Кількість СДЮШОР (ДЮСШ з відділом футболу) – 3 (46).

Кількість дитячо-юнацьких команд, які приймають участь:
– у всеукраїнських змаганнях («Шкіряний м’яч» – 3 команди ; змагання ДЮФЛ України – 22 команди (8 у вищій лізі та 14 у першій );
– в обласних змаганнях – чемпіонат дитячо-юнацької ліги – 140 команд у 9 вікових групах;
– у змаганнях на приз клубу «Шкіряний м’яч» (всього, у т.ч, з першості серед шкіл) -3318;

Кількість стадіонів, де проходять професійні змагання – 3.

Кількість стадіонів, де проходять внутрішні змагання – 58.

Кількість стадіонів, що містять:
не менше 500 чоловік – 14 ; не менше 1.000 чоловік – 17;
не менше 3.000 чоловік – 22 ; не менше 5.000 чоловік – 5 ;
не менше 10.000 чоловік – 1 ; не менше 15.000 чоловік – 1 ;
не менше 25.000 чоловік – 1.

Кількість футбольних полів – 698.

Кількість футбольних майданчиків ( не враховуючи кількість майданчиків із штучним покриттям ) – 1296.

Кількість футбольних майданчиків із штучним покриттям – 35.

– За рахунок чого забезпечується робота обласної федерації?
– Національна федерація надає нам фінансову допомогу, за рахунок чого й вдається підтримувати футбольне господарство Львівщини.

– Які проблеми найбільш актуальні нині для обласної федерації? Чи існує програма розвитку футболу в області? Як пропагується він на місцях?
– Найактуальнішою проблемою для нас наразі є недостатня кількість добротних стадіонів, полів для гри дитячо-юнацьких команд. Цільова комплексна програма розвитку футболу у Львівській області на 2003-2008 роки завершується, тож ми готуємо до затвердження нову програму – на 2009-2013 рр. Хід обласних змагань та діяльність ФФЛ висвітлюється в пресі, зокрема в газетах «Спортивка» та «Карпати», у телепрограмах «Пас» та «Спортпанорама».

– Чи зростає інтерес до футболу в області?
– Кількість команд, які беруть участь у обласних змаганнях (як дорослих так і дитячо-юнацьких), з кожним роком зростає. Матчі чемпіонату та першості збирають велику аудиторію. Все це – свідчення неабиякого інтересу до гри. Область пишається участю двох команд – «Карпат» та ФК «Львів» – у Прем’єр-лізі України, вдалим виступом золочівського «Сокола», який вийшов до фінального раунду чемпіонату країни серед аматорів, участю трьох команд СДЮШОР «Карпати» та УФК у фінальній частині національного чемпіонату серед ДЮФЛ.

Не можна не згадати і про проведення у Моршині українсько-польського юнацького турніру «Генерація-2012» серед команд міст, які прийматимуть фінальну частину Євро-2012, про отримане Львовом право на проведення двох матчів національної збірної України: 20 серпня – проти поляків, 6 вересня – проти білорусів. Оскільки ж обидва рази команда Олексія Михайличенка здобула хоч й мінімальні, але все ж таки перемоги, вважатимемо, що із організацією її матчів ми впоралися.

– Чи прислуховуються представники органів місцевої влади до порад ФФЛ при підготовці до Євро-2012?
– Співробітники ФФЛ регулярно беруть участь у засіданнях оргкомітету з підготовки до Євро-2012, на яких виступають з конкретними пропозиціями стосовно питань, що знаходяться в нашій компетенції. Можновладці, звісно, прислухаються до думки фахівців.

www.ffu.org.ua