Україна

Регіони

Кочетов: «Працюємо на одну справу»

ФФУ У рамках загальнонаціонального проекту «Футбольна країна» кореспондент Інформ-служби ФФУ поспілкувався з головою Федерації футболу міста Києва (ФФК) Ігорем Кочетовим. В інтерв’ю він розповів про плани підготовки столиці до прийняття у 2012 році континентальної першості спорту номер один для України.

ffu.org.ua

2008-10-16 06:05

? Ігоре Миколайовичу, що собою являє футбольне господарство нашої столиці? Які проводяться змагання, скільки команд беруть у них участь?

? Наразі Федерація футболу Києва нараховує майже 80 постійних та тимчасових колективних членів. У першості столиці беруть участь 350 колективів у десяти вікових категоріях, для кожної з них також розігруються кубки. Ми проводимо понад півсотні різноманітних турнірів, від міжнародних змагань ? до турнірів команд дитячих будинків, «Ліги проти наркотиків», «Шкіряного м'яча» та шкільної футбольної ліги. Під егідою ФФК проводяться міська першість із пляжного футболу та зимова ? з футзалу.

? Скільки людей залучено до занять футболом?

? У першості міста щороку заявляються 8 750 гравців. Сто футболісток формують чотири команди-учасниці жіночої першості, удвічі більше ? дівочої. Близько 300 ветеранів. У шкільній футбольній лізі представлені більше 300 шкіл, які делегують по дві команди третіх-четвертих  класів (і ще стільки ж, але п’ятих-шостих класів, ? до «Шкіряного м'яча»). Отже, в підсумку виходить близько 27 тисяч футболістів-киян.

? У чому проявляється інтерес людей до гри у футбол? Наскільки народ активний, ініціативний? 

? Футбол в Україні й особливо в Києві ? спорт номер один! Столиці пощастило, тут грає «Динамо», яке давно вже є міжнародним брендом. Окрім динамівців, честь міста захищають у вищій лізі «Арсенал», у першій ? «Оболонь» і «Динамо-2», у другій ? ЦСКА й «Оболонь-2». Їхні успіхи, що цілком логічно, приваблюють людей у футбол, і не лише в якості вболівальників. П'ять років тому в першості міста грали 150 команд, сьогодні ? 350. Дуже сильним поштовхом до підвищення популярності гри мільйонів став той факт, що Україна здобула право провести Євро-2012.

? А чи вистачає для бажаючих займатися футболом кваліфікованих тренерських кадрів?

? Гадаю, в нас сьогодні досить сильний тренерський склад. 248 наставників мають потрібну ліцензію ? сертифікат і міської федерації, і ФФУ. Жоден тренер не має права офіційно представляти команду в міських змаганнях, не пройшовши відповідного навчання під егідою національної федерації.

? Які основні проблеми наразі турбують керівників столичного футболу?

? У жалюгідному стані перебуває міська спортивна інфраструктура. Лише п'ять стадіонів мають трав'яне покриття, сім ? напівтрав'яне. Інші арени, а їх близько трьох десятків, позбавлені газону ? або гареве покриття, або грунт, деінде витоптаний до стану, просто небезпечного для здоров’я тих, хто на ньому тренується і грає.

Ось лише кілька прикладів. Стадіон «Схід»: уже тривалий час збанкрутілий завод не розвиває інфраструктуру, але й не продає арену. Стадіон АТЕК захопили бізнесмени. На «Локомотиві» три роки тому викопали котлован, на місці якого досі не росте трава. З кожних десяти футбольних шкіл і клубів дев’ять мають серйозні проблеми з інфраструктурою. «Сумлінні господарі» довели до майже зруйнованого стану 80 відсотків майданчиків із штучним покриттям, збудованих з ініціативи й на кошти ФФУ...

Наша федерація не має достатніх коштів на ремонт і реконструкцію. Але міська влада ж має звернути на це увагу! Я оптиміст. Упевнений, що спільними зусиллями нам вдасться розбурхати свідомість тих, хто має гроші і важелі управління. На мій погляд, треба, щоб кожний район міста побудував як мінімум один багатофункціональний стадіон... 

Втім, як я вже казав, відзначається тенденція підвищення інтересу до футболу. Тож, напевно, ми працюємо у правильному напрямку. Важлива роль тут належить ФФУ, яка своєю організаторською міццю змушує працювати регіони.

? Чим конкретно підтримує вас ФФУ?

? Ми ? союзники, партнери і друзі. Практично по кожному напрямку нашої діяльності національна федерація забезпечує методичну та фінансову допомогу. Це і призи, і транспорт, і надання стадіонів для проведення наших змагань. Словом, разом працюємо на одну справу.

? А чи є допомога збоку держави?

? На жаль, протягом кількох останніх років підтримка міської влади практично мінімальна. Однак ми не скаржимося. Поповнюючи бюджет за рахунок спонсорських коштів і різного роду благодійних внесків, виконуємо велику соціальну роботу. Відриваючи дітей і молодь від «вулиці», ми фактично виконуємо функцію держави.

? Наскільки активно пропагується футбол збоку ФФК?

? Маємо дуже змістовний офіційний сайт, де, зокрема, можна знайти координати всіх наших центрів, шкіл, клубів. Випускаємо періодичну газету «Київ футбольний». Намагаємося якомога більше та яскравіше рекламувати турніри під егідою федерації. Співробітничаємо з газетами «Команда», «Український футбол». Торік випустили перший том книги «Киевский футбол на рубежах времен», де відслідковується історія шкіряного м’яча у столиці з 1911 до 1961 р. Зараз друкується другий том ? з 1961 по1991 роки ? й завершується робота над третім, з 1991 до сьогодні. Нашій федерації ? 97 років, нам є чим пишатися, і люди мають про це знати. Іншого спрямування альбом «Стадіони міста Києва». Обов’язково подаруємо його мерові міста, щоб він побачив, у якому жалюгідному стані перебувають наші арени! Може, це надихне міську владу на те, аби нарешті була прийнята програма розвитку футболу в столиці. Сподіваємося, що Євро-2012 дасть необхідний поштовх у цьому напрямку, і потрібні об'єкти з'являться. І згодом на них зможуть грати не тільки професіонали, але й наші діти!

? Як федерація готується  до проведення в Україні Євро-2012?

? Ми вже другий рік проводимо турніри, присвячені саме європейському фіналу. Уклали договір з польським містом Вроцлав, обмінюємося делегаціями, долучаємося до участі у змаганнях, що їх проводять ФФУ та Польський футбольний союз, зокрема, «Генерація-2012». Ми проводимо навчання, семінари, присвячені підготовці до Євро-2012, намагаємося тісно співпрацювати з представниками фанатського руху. Ну й, напевно, найголовніше ? ми спонукаємо столичну владу до створення таких умов, щоб столиця європейської першості була справді футбольним містом.

Готуючись до Євро, ми повинні на кожному рівні, серед всіх верств населення утверджувати думку про те, що це життєво важлива необхідність для України та її столиці. Ми ведемо цю роботу конкретно, системно. І готові всіляко допомагати національній федерації та всім, хто причетний до підготовки Євро-2012, аби цей грандіозний форум у Києві пройшов на найвищому рівні.

ffu.org.ua