Україна

Регіони

Красильніков: «Є над чим працювати»

Інформ-служба ФФУ У рамках загальнонаціонального проекту «Футбольна країна» кореспондент Інформ-служби ФФУ поспілкувався із головою міської Федерації футболу Севастополя (ФФС) Олександром Красильніковим. В інтерв’ю він розповів про заходи, які приймаються щодо популяризації футболу в місті-герої Севастополі.

ffu.org.ua

2008-10-17 05:50

– Олександре Львовичу, яким нині є футбольне господарство Севастополя?

– Щорічно у нас проводяться три основні турніри. У місцевій прем'єр-лізі беруть участь 6 колективів, які з’ясовують стосунки у чотири кола. У першості виступають 12 команд, у розіграші Кубка міста – 18. До того ж цього року був проведений дебютний матч за Суперкубок Севастополя. Додам, що 12 колективів беруть участь у футзальній першості, вже кілька років у місті проводяться чемпіонат і Кубок з пляжного футболу – на спеціально збудованому для нього стадіоні.

Також пропагується у Севастополі футбол ветеранів. Наш представник – трикратний чемпіон і трикратний володар Кубка Криму. Згадаю і про місцеву команду інвалідів, яка є призером національної першості серед спортсменів із порушенням слуху.

– Як обстоять справи із розвитком дитячо-юнацького футболу в Севастополі?

– Наші юнаки змагаються у трьох вікових групах, до того ж ФФС організує для них першість з пляжного футболу. У турнірах на призи клубу «Шкіряний м'яч» цього року брали участь близько півтори тисячі хлопців, у першості Севастополя серед навчальних закладів – близько 1700. Вдруге наша федерація виступає у ролі співорганізатора чемпіонату міста з дворового футболу (дві вікові категорії – для юнаків, одна – для дівчинок), куди останнього разу заявилися понад 130 команд.

У нас функціонують футбольна школа ПФК «Севастополь», СДЮШОР №5, а також відділення футболу у трьох ДЮСШ. До речі, збірна команда юнаків «ПФК «Севастополь» – СДЮШОР №5» бере участь у чемпіонаті ДЮФЛ України серед команд вищої ліги у чотирьох віках.

– А як щодо якості стадіонів? В яких умовах доводиться тренуватися і грати севастопольським футболістам?

– У місті налічується сім арен, дві з яких зараз перебувають на реконструкції. Роботи на «Гірнику» плануємо закінчити наступною весною, а ось про те, коли буде «розморожено» фізкультурно-оздоровчий комплекс «Таврика», говорити складно… До якого відомства зараз належить цій стадіон, досі вирішується судовими інстанціями.

На жаль, інші п’ять арен не відповідають вимогам ФФУ. Та й взагалі умови для тренувань і змагань у Севастополі – незадовільні: футбольні поля низької якості, штучне покриття на дитячих футбольних майданчиках експлуатується вже по 4-5 років, і його необхідно міняти.

– Чи відчувається в місті дефіцит кваліфікованих тренерських кадрів?

– Певно, що так. Адже ліцензії ФФУ мають лише 12 наставників. На мій погляд, Севастополю необхідно мати принаймні вдвічі більше таких фахівців.

– За рахунок чого забезпечується робота міської федерації? Чи допомагають їй влада, ФФУ?

– Щорічно з міського бюджету на розвиток тутешнього футболу виділяється 150 тисяч гривень. Втім, з урахуванням тих проблем, про які я вже казав, цієї суми явно недостатньо. Федерація футболу України зі свого боку виділила для потреб ФФС автотранспорт, комп'ютер і 50 тисяч гривень, а також допомогла облаштувати дитячі футбольні майданчики зі штучним покриттям.

– Чи існує в Севастополі власна програма розвитку футболу?

– Так, відповідна програма на 2004-2008 роки була прийнята сесією міської Ради у грудні 2003-го. Її основні напрямки – підвищення якості дитячо-юнацького та поліпшення матеріально-технічної бази дитячого, аматорського і професіонального футболу. Щодо першої частини програми, то ми, вважаю, досягли певних успіхів. Проте із розвитком матеріально-технічної бази, за великим рахунком, справи кепські.

Зараз ФФС закінчує розробку нової програми – на період з 2009-го по 2013 роки. Сподіваюся, вона буде виконана, адже у ці строки пройде Євро-2012 – грандіозна подія для всієї України. У тому ж 2012-му відзначатиме 100-річний ювілей севастопольський футбол. Крім того, 10 років виповниться головній міській команді – ПФК «Севастополь»!

– До речі, як пропагується у місті футбол, і наскільки великий інтерес до нього?

– На мій погляд, пропаганді футболу у нас приділяється достатньо уваги. Наприклад, у газеті «Слава Севастополя», яка є інформаційним партнером ПФК «Севастополь» і ФФС, існує постійна рубрика відповідної тематики. Видається в місті і спеціалізований щотижневик «Футбол». На двох телеканалах – «Девком-Інформ +» та «Народному каналі» – в ефір виходять щотижневі передачі, присвячені грі мільйонів.

Завдяки ПФК «Севастополь», який успішно виступає у національній першості серед команд першої ліги, у нас взагалі спостерігається справжній футбольний бум. За домашніми матчами улюбленого клубу зазвичай спостерігає численна глядацька аудиторія – не менше чотирьох тисяч вболівальників. Має свою групу підтримки навіть щойно створена молодіжна команда, яка грає у другому дивізіоні. Не обділений увагою публіки і колектив ПФС, що виступає не тільки у футзальній першості, але й в елітній національній лізі з пляжного футболу, в якій цього року він досяг Суперфіналу.

Сподіваюся, севастопольський футбол і надалі розвиватиметься швидкими темпами, адже ми знаємо, над чим нам треба працювати.

ffu.org.ua