Регіони

Куп'янськ поза конкуренцією

Аркадій МАТВЄЄВ, ФФУ (з Куп'янська) Перемогою команди «Локомотив» (Куп'янськ) завершився футбольний чемпіонат Харківської області. Для вболівальників і фахівців ця новина не стала сенсаційною. «Залізничники» вже три роки поспіль доводять, що є найкращими серед аматорських команд регіону. І в цьому сезоні вони відразу захопили лідерство.

ffu.org.ua

2008-11-22 05:30

Протягом усієї турнірної дистанції «Локомотив» демонстрував впевнену гру, залишивши іншим командам можливість поборотися лише за нижчі місця. Втім, ще до фінішу чемпіонату визначився й володар срібних нагород ? набраний «Енергетиком» (Солоницівка) запас очок дозволив цій команді заздалегідь забронювати за собою друге місце. Третім в чемпіонаті-2008 став комсомольський «Енергетик».

Футбольне місто

Слід зазначити, що у цьому розіграші «Локомотив» домігся рекордних у його сучасній історії результатів. Проте загальна історія клубу бере початок з 1923 року ? саме тоді була створена куп’янська команда. Так що невипадково Куп’янськ здавна вважається «футбольним» містом.

Треті в Україні

Цього року колектив вдало виступив й у чемпіонаті України серед аматорів, посівши у підсумку, разом із «Єдністю-2» з чернігівської області, третє місце. Пробившись до фінального раунду, «залізничники» поступилися у своїй групі першою сходинкою, що давала право зіграти у вирішальному матчі, тільки майбутньому тріумфатору першості ? чернівецьким «Лужанам».

Переможний дубль

Крім того, куп’янчани зробили переможний дубль, вигравши не тільки регіональну першість, а й турнір на Кубок Харківської області, присвячений пам’яті легендарного харківського воротаря Миколи Уграїцького. Цікаво, що честіше всіх володарем почесного трофею була команда «Маяк» (Харків), яка 8 разів перемагала у Кубку та чотири рази брала участь у фіналі. 8 раз фіналістами (із них 4 рази володарями) становився «Авангард» з Лозової. Куп’янський «Локомотив» виграв три останніх турніри й навічно залишив Кубок собі. На жаль, цього року не проводилися змагання збірних команд залізниць країни на Кубок «Укрзалізниці». Є вагомі підстави думати, що представники Куп’янська могли б виграти й цей турнір. Як це вже відбувалося у 2006 і 2007 роках.

Сплав молодості й досвіду

«Досягати перемог нам допомагає, як це не банально звучить, сплав молодості й досвіду, ? говорить головний тренер «Локомотива» Сергій Василець. ? Основу клубу складають спортсмени від 1987 до 1974 року народження. Практично всі вони вихованці куп’янського футболу. Важко переоцінити й ту підтримку, що нам надають керівники Південної залізничної дороги».