Зоря – Кривбас 1:3. Україна, 2-й тур. Звіт

І «Зоря» та «Кривбас» у першому турі програли. Луганчани – «Руху», криворіжці – у скандально-суддівському поєдинку «Олександрії». Тому, у звітному поєдинку, щоб не прославитися вже відверто стартовими лузерами і не відповідати на німі запитання своїх уболівальників, обом командам потрібно було брати очки, а ще краще – перемагати.

2023-08-06 19:12

Криворізький «Кривбас» провів другий календарний матч нового сезону Прем’єр-ліги. Проти «Зорі» на полі у складі команди Юрія Вернидуба у старті вперше в сезоні з?явились новачки Джихад Бізімана та Хрвоє Іліч.

Дебют гри не віщував проблем для гостей. На третій хвилині пішла передача у карний майданчик червоно-білих, де у боротьбі з Бізіманою впав Вікентій Волошин. Арбітр побачив порушення зі сторони Джихада – і це пенальті. З «точки» пробивав Денис Антюх і зробив це по-простому – по центру. Голкіпер «Кривбаса» Андрій Кліщук стрибнув у лівий від себе кут – 1:0.

Найактивнішим у дебюті у складі «Кривбасу» був Олег Кожушко, який встигав усюди. Сьогодні він діяв на вістрі. Декілька разів його потужні постріли з середньої відстані приймали на себе захисники «Зорі». На полі точилася рівна гра, але луганчани атакував гостріше. Антюх не влучив у площину після гострого прострілу, а Роман Вантух приклався здалеку доволі потужно, але Кліщук здійснив сейв.

До середини тайму криворіжцям важко давались атаки, суперник грав «високо» та активно відбирав м?ячі. Ближче до кінцівки першого тайму «Кривбас» активізувався та створив одразу декілька хороших нагод. На 37-й хвилина пройшла хороша флангова атака: Дібанго схибив з точною передачею. За чотири хвилини ще одна атака номінальних гостей: Дмитро Хомченовський пробивав «ножицями» – голкіпера «Зорі» підстрахувала поперечина.

Атака другим темпом – фол на Данилі Бескоровайному у чужому штрафному – свисток арбітра «мовчить». Тут же подача з кутового – і знову фол, тепер вже на Хомченовському. Арбітр нарешті побачив фол – пенальті. Максим Луньов з позначки пробив у ліву від себе дев?ятку – 1:1. Це був перший гол червоно-білих у новому сезоні! У перерві Клім Приходько змінив Бізімана на позиції опорника.

Другий тайм розпочався з моменту біля воріт «Зорі». Максим Задерака міг пробивати з непоганої позиції, але захисники удар зуміли заблокувати. Луганчани відповіли небезпечним штрафним, але Волошин пробив по центру – Кліщук забрав м?яча. Тут же швидка атака «Кривбасу» правим флангом: Кожушко пробивав вже повз воротаря, але захисник якимось дивом встиг врятувати «Зорю» від голу.

І все ж настирність «Кривбасу» принесла свої плоди на 57-й хвилині. Дібанго обіграв опонента та віддав у район 11-метрової позначки – Приходько пробив у дотик точно у ближній кут – 1:2!

«Зоря» пішла вперед великими силами, але захист криворіжців діяв надійно. На 72-й хвилині суперник залишився у меншості, коли Ілля Гулько, який тільки-но вийшов на заміну, отримав друге попередження за п?ять хвилин.

Криворіжці у більшості остаточно перехопили ініціативу, проводячи гострі атаки. На 88-й хвилині арбітр призначив третій пенальті у матчі за фол на Бескоровайному. Хомченовський мав шанс забити перший офіційний гол за червоно-білих після повернення, але влучив у поперечину. Але все ж останнє слово було за підопічними Вернидуба, коли ще й відзначився Роман Дебелко, який протиснув захисника і точно пробив у кут воріт.

Отже, перша перемога «Кривбаса» у сезоні, та друга поспіль поразка «Зорі», яка відкривала рахунок у обох матчах…

ЗОРЯ – КРИВБАС – 1:3
Антюх (4, з пенальті) – Луньов (42, з пенальті), Приходько (57), Дебелко (90+6).
На 89-й хвилині Хомченовський не реалізував пенальті (поперечина)
Зоря: Сапутін, Вантух, Батагов, Кирюханцев, Снурніцин (Гулько, 59), Дришлюк (Нагнойний, 69), Мишньов (Мичин, 59), Антюх (Бугай, 59), Волошин (Толмак, 84), Русин, Алефіренко.
Кривбас: Кліщук, Дібанго, Безкоровайний, Стецьков, Понєдєльнік, Хомченовський, Іліч (Татарков, 58), Бізімана (Приходько, 46), Задерака, Луньов (Дебелко, 86), Кожушко (Вакулко, 77).
Попередження: Вантух (16), Антюх (42), Гулько (67), Бугай (89) – Задерака (29), Бізімана (40), Кожушко (49), Татарков (85).
Вилучення: Гулько (73, друге попередження).