Оболонь – Динамо 2:4. Україна, 2-й тур. Звіт про яскраве дербі

Хвиля голів, дубль Ярмоленка, пильний ВАР, три штанги, червона… Цікавого в столичному дербі вистачало з головою.

Влад МИРЕНКО, «Футбольний клуб»

2023-08-04 19:15

Після не надто вдалого дебюту Біловара та вилучення Попова в матчі з «Минаєм» (4:1) Мірча Луческу повністю поміняв центр оборони «Динамо», залишивши решту стартового складу без коректив. Наставник «Оболоні» Валерій Іващенко ж зробив три зміни порівняно з основою, що починала гру проти «Колоса» (0:0).

«Оболонь» завжди була самобутньою командою, яка у давні часи навіть за дуже скромних можливостей регулярно псувала нерви фаворитам та демонструвала яскраву гру. От і в цей день дебютант УПЛ сміливо кинувся в бій з сусідом-грандом, з перших хвилин створюючи йому проблеми. На 10-й хвилині Мединський підправив удар Черненка в ворота «Динамо», але рефері відмінив гол через тонюсінький офсайд – який після тривалого перегляду підтвердив ВАР.

Біло-сині відповіли на це своїм голом: Сидорчук проникаючим пасом почав атаку, Ярмоленко і Буяльський зробили чудові передачі в один дотик, а Ванат прекрасно обробив м’яча, прикрив корпусом і через паузу потужно пробив – неробочою правою – у ближню дев’ятку. Щоправда, і цей гол був спочатку скасований через положення поза грою, однак цього разу ВАР змінив думку арбітра, й рахунок був відкритий.

Пропущений м’яч ще більше завів «Оболонь»: господарі поля тиснули, небезпечно атакували флангами, добре били із далекої відстані (Черненко і двічі Суханов). Пішла гра на зустрічних курсах, в якій знову більш ефективним було «Динамо». На 30-й хвилині після класної комбінації Буяльський пробив зовсім поруч із дальньою штангою, однак при цьому отримав по нозі від Мороза – Ярмоленко ідеально виконав пенальті, забивши свій сотий гол в УПЛ!

Реакція «Оболоні»? Дуже небезпечний удар головою Мединського. Потім дві нагоди втратив Ярмоленко. Спочатку він елегантно обіграв воротаря та пробив у порожні ворота, однак Черненко виніс м’яча з лінії воріт, а потім капітан збірної України фірмовим обвідним ударом – після паса Буяльського п’яткою – влучив у штангу.

Між тим, гра не скидала обертів, попри неймовірну спеку в столиці. На 44-й хвилині трапився достатньо курйозний гол: після не надто вдалого штрафного Черненка Мороз махнув повз м’яча, але дезорієнтував Бущана, котрий не встиг зреагувати належним чином. І тут арбітр спочатку відмінив гол через офсайд, але потім зарахував після втручання ВАР.

Здавалось, біло-синім треба постаратись піти на перерву хоча б за такого рахунку, бо «Оболонь» кинулась камбечити – Тарануха небезпечно пробивав головою. Але на п’ятій компенсованій хвилині саме «Динамо» поставило крапку в першому таймі: Шапаренко кинув у прорив Дубінчака, чий простріл в падінні завершив Буяльський.

Другий тайм почався з того ж місця, що й перший. Після небезпечного прострілу Дубінчака «Оболонь» провела свою атаку, і на 50-й хвилині Карась результативно замкнув головою штрафний Черненка. «Динамо» тут же могло відповісти своїм голом: Ярмоленко зі штрафного влучив у стінку, м’яч підібрав Сидорчук і здалеку влучив у стійку, після чого той же Ярмоленко на добиванні вгатив у протилежну штангу…

На 60-й хвилині Тарануха реалізував вихід один на один, але цього разу вже з явного офсайду. Луческу відреагував зміною опорної зони, випустивши Бражка і Шепелєва. Але найближчим часом відзначився – точніше, «відзначився» – інший гравець, який вийшов на заміну. 19-річний дебютант УПЛ Груша схопив дві жовті за 10 хвилин і залишив «Оболонь» у меншості.

До проблем господарів майже зразу додався фол Лук’янчука проти Ваната в штрафному. Відзначу ще один чудовий проникаючий пас Ярмоленка, який сам же бездоганно реалізував другий пенальті. «Оболонь» відповіла кількома небезпечними штрафними, при яких не надто впевнено діяв Бущан.

Далі Федорівський здивував неймовірним сейвом, не дозволивши Волошину реалізувати вихід віч-на-віч після геніального пасу Буяльського. За хвилину той же Буяльський чудово знайшов в штрафному того ж Волошина, але молодий динамівець замість удару в дотик почав крутитись з м’ячем і втратив нагоду. Не забив і Лук’янчук на останній компенсованій хвилині. Зрештою команда Луческу, знову забивши чотири голи суперникам, довела справу до другої поспіль перемоги на старті сезону.

ОБОЛОНЬ – ДИНАМО – 2:4
Голи
: Черненко (44), Карась (51) – Ванат (20), Ярмоленко (31, з пенальті, 76, з пенальті), Буяльський (45+5).
Оболонь: Федорівський, Вовкун (Карась, 31), Приймак, Лук’янчук, Мединський (Нагієв, 84), Черненко, Мороз, Слободян (Осман, 84), Прокопенко, Тарануха (Груша, 63), Суханов (Краснопір, 63).
Динамо: Бущан, Тимчик, Дячук, Сирота, Дубінчак (Вівчаренко, 82), Сидорчук (Бражко, 65), Шапаренко (Шепелєв, 65), Ярмоленко, Буяльський, Кабаєв (Волошин, 46), Ванат (Діало, 82).
Попередження: Мороз (30), Груша (69), Мединський (80) – Кабаєв (22), Сидорчук (58), Шепелєв (78), Дубінчак (80), Вівчаренко (88).
Вилучення: Груша (73, друге попередження).